Kripto Para Haberleri
Altcoin

Solana’ya Rekor Sermaye Girişi

Solana yatırımcıları, Solana’nın poligon ağı ile rekor seviyelere ulaşmaya başladı, protokolle birlikte sermaye girişleri oldu ve Chainlink ile yeni bir ortaklığa girdiğini de duyurdu.

Solana, Ethereum ve Bitcoin’den daha iyi performans gösteren rekor sermaye girişlerine sahip. Dijital varlık yöneticisi CoinShares’in raporuna göre SOL, rekor sermaye girişleriyle ETH’ye bir alternatif olarak öne çıkıyor. SOL ayrıca son zamanlarda diğer kripto varlıklarından daha fazla giriş kaydetti. Raporda şunlar yer alıyor:

 Esnek altyapı ve daha hızlı işlem anlaşmaları sunan Ethereum’un rakibi Solana, geçen hafta toplamda 7,1 milyon dolar ile en büyük girişe sahipti. SOL coin Ethereum, 6,4 milyon ABD doları, Cardano 1,8 milyon ABD doları ve Polkadot 1 veya toplam değeri 0,1 milyon ABD doları olan diğer altcoinler, 3,2 milyon ABD doları girişi ile takip ediyor.

SOL protokolü ise FTX CEO’su Sam BankmanFried tarafından destekleniyor. Son haftalarda %92,9’luk üstel bir ralli gördü. Ana rakibi Ethereum da büyüme gördü.

Solana rekor yüksekliğe ulaştı

Bu haftanın başlarında ilk on kripto para birimi arasına giren Solana, sabahın erken saatlerinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 78.63 dolara çıkarak yükseliş trendini sürdürüyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra Solana biraz geri çekildi ve 78.17 dolardan işlem gördü. Bir gecede %8,91 artışla iki haftada 0 artış gördü.

Solana’nın bu hafta yükselişini tetikleyen başka gelişmeler de oldu. Bu gelişmeler ise DeFi ve NFT ile ilgili. Degenerate Ape Academy, dijital koleksiyonlarını Solana’da başlattı ve 8 dakika içinde tükendi. Ardından en pahalı satın alma 24 saat sonra yapıldı ve 100.001 SOL’e yeniden satıldı. Solana ağı, DeFi protokollerine bağlı toplam 2 milyar doların üzerinde bir değeri de aştı.

Chainlink, Solana ile ortaklığını açıkladı

Chainlink protokolü, DeFi fiyatlarının SOL ağında yayınlanmasını sağlayan Chainlink ortaklığını da duyurdu. Chainlink, SOL ve Chainlink geliştirme ekipleri arasında aylarca süren yakın ilişkilerden sonra, ana ağ entegrasyonunun dördüncü çeyreğin bitiminden önce gerçekleşeceği açıklandı.

Solana Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Anatoly Yakovenko, ortaklık hakkında şunları söyledi:

Chainlink’i yerel olarak Solana blockchain sistemine entegre etmek, Solana geliştiricilerinin güvenilir zincir dışı verilere erişimi daha güvenli sağlayarak DeFi uygulamaları oluşturma hızını önemli ölçüde artırabilir. Yüksek kaliteli altyapısı sayesinde, DeFi uygulamalarının küresel olarak ölçeklendirilmesi sağlanabilir.

Solana’nın kurucu ortağı Sergey Nazarov şunları ekledi:

Solana blockchainde bir saniyeden kısa güncellemeler sağlayan Chainlink fiyat akışları ile akıllı sözleşme geliştiricileri, yüksek hızlı ve kurcalamaya dayanıklı DeFi uygulamaları oluşturmak için altyapı sunacak. Uçtan uca merkezi olmayan sistem, veri doğruluğu ve çok çeşitli güvenli zincir dışı hizmetler sağlayan Oracle ağları aracılığıyla SOL ekosisteminin büyümesini desteklemekten heyecan duyuyoruz.

Bu yazı yayına girdiği sırada Solana 93.78 dolardan işlem görerek rekorunu sürdürüyor.

Benzer içerikler

Dogecoin’in Popülerliği Çığ Gibi Büyüyor

Aykut YEZER

Ripple Belgelerinin Gizli Kalmasını İstiyor!

Havvanur KÖSE

Kangal Token Borsaya Giriyor!

Aykut YEZER

Yorum Yaz