Kripto Para Haberleri
Altcoin

NFT, Ağustos Ayında Rekor Satışa İmza Attı

Ağustos ayı, NFT sektörü için rekor bir ay olma yolunda adım adım ilerliyor. Geçtiğimiz 30 gün içerisinde 900 milyon dolar, NFT satın almak için harcandı.

Nonfungible’in verilerine göre, geçtiğimiz 30 gün içerisinde NFT’lere 896 Milyon dolar harcandı. Ay sonunda bu miktarın 900 milyon doların üzerine çıkması ve gelişen sektörün yeni bir rekor kırması bekleniyor.

Ulaşılmış bu rekor, bir önceki rekor sayıya ulaşılan Mayıs ayının 3 katından fazla. Bir önceki rekoru gördüğü Mayıs ayında NFT’lere 255 Milyon dolar harcanmıştı. Ağustos ayında NFT’lere harcanan para, özellikle de CryptoPunks ve Axie Infinity sayesinde ciddi bir fırlama yaşadı.

Cryptoslam verilerine göre, CryptoPunks’a sadece bu ay 397 milyon dolar harcandı. Bir CryptoPunks NFT’si, prtalama 214 bin dolara alıcı buldu. CryptoPunks tarafından bu zamana kadar satılmış en pahalı NFT, maske takan uzaylı bir punk’ın resmedildiği 7523 numaları NFT ve Haziran ayında bu NFT 11,5 Milyon dolara satıldı.

Kredi kart devi Visa, geçtiğimiz günlerde 49,5 ETH (yaklaşık 150 bin dolar) değerinde CryptoPunks satın aldığını duyurdu. Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, bu satın alım hakkında açıklamada bulundu:

“CryptoPunks satın alımımız ile ilk adımımızı attık. Bu sektörde henüz yeni başlıyoruz.”

Çinli gazete Wu Blockchain, Çinli yatırımcıların CryptoPunks NFT’lerine akın ettiğini açıkladı. Akıllı telefon yazılım şirketi Meitu’nun kurucusu Cai Wensheng, 8236 numaralı CryptoPunks NFT’sini 125 ETH’ye satın aldı.

Benzer içerikler

Kilitli DeFi Tutarı 55 Milyar Dolar’a İndi

Aykut YEZER

Antalya’da Kripto Parayla Tost Satışı

Aykut YEZER

Nusret NFT Olarak Tweetini Satışa Çıkardı

alibertay

Yorum Yaz