Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Çin, Kripto Paralarla İlgili Kararını Sürdürüyor

Çin, kripto paraların yasal birimler olmadığı ve gerçek değerlerinin olmadıkları yönündeki uyarısıyla, kripto para sektörüne uyguladığı baskıların artabileceği sinyalini verdi.

Çin Halk Bankası (PBoC) Finansal Tüketici Hakları Koruma Birimi Başkan Yardımcısı Yin Youping, yaptığı açıklama bankanın kripto parayla ilişkili yapılan işlemlerde “yüksek baskı uygulamaya” ve bu işlemleri engelleme çalışmalarını sürdüreceklerini belirri.

Çin’in “Mali Bilgiyi Popülerleştirme Ayı”nda tesadüfen açıklama yapan Youping, dijita parayla ilgili yapılan işlemlerin bir yatırım coşkusundan kaynaklandığını söyledi. Youping, halkın risk farkındalığının artması ve kripto yatırımlarından uzak durması gerektiğini düşünüyor.

Yuoping’e göre hükümetin kripto para sektörüne uyguladığı baskılar devam etse de dijital sektörde alım satım işlemlerini yeniden yükselişe geçme olasılığının olduğunu söyledi. PBoC, bu konuda önlem almak için yurt dışı kripto para borsalarının kullanan yatırımcıların tespiti için yerel yetkililer ile birlikte çalışacak ve kripto para borsalarına ulaşımı engellemek için çalışmalarını arttıracak.

PBoC, iddiaya göre dijital paraların kullanımının izlenmesi ve engellenmesi için Çin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu ile birlikte çalışıyor.

PBoC tarafından uygulunana baskıların dışında, Çin’deki yerel hükümetler de kripto para faaliyetlerini durdurmak için proaktif önlemler almaya başladı. Çin’İn Yingjiang Bölgesi’ndeki düzenleyiciler, bölgede bulunun kripto para madencilerinin elektriklerinin kesilmesi için talepte bulundular.

Benzer içerikler

Bitcoin Dolandırıcılarına Dikkat: “560 Bin Dolar Kaybettim”

Aykut YEZER

“Beş Para Etmez” Dediği Bitcoin’e Kendisi Yatırım Yaptı!

Havvanur KÖSE

Goldman Sachs: “Ethereum Bitcoin’i Geçebilir”

Gamze KARABULUT

Yorum Yaz