Kripto Para Haberleri
Altcoin Bitcoin

Elon Musk: ‘’Vitalik Buterin, Doge’dan Korkuyor’’

Elon Musk’ın iki hafta önce Dogecoin’in blok boyutuyla ilgili mesajına Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin bir makaleyle yanıt verdi.  Buterin, blok zincirinin merkeziyetsiz yapısının tehlikeye atılmadan yapılamayacağını yazdı. Musk ise Twitter’dan verdiği cevapta Buterin’e “Doge’dan korkuyor” dedi. Görselde Jaws filminin afişinden esinlenildiği görülürken, afişteki “Bir daha asla dolar kullanmayacaksınız” yazısı dikkat çekti.

Elon Musk, 15 Mayıs tarihindeki mesajında Dogecoin’in blok boyutunu yüzde 900 artırması durumunda patron coin olacağını ifade etmişti.

Buterin ise ölçeklenebilirlik ve verimlilikte bu denli keskin yükselişin kripto paralar ve blok zincirinin temel özelliği merkeziyetsiz yapısını tehlikeye atmadan yapılamayacağını belirtti.

Buterin, Ethereum ağının mevcut durumuna istinaden, parçalanmış bir Ethereum’un “muhtemelen bir blok zincirinin tam güvenliğiyle saniyede bir milyon işlemi işleyebileceğini” öngördüğünü söyledi ancak bunun blok zinciri çok değerli yapan merkeziyetsizlikten taviz vermeden başarmanın zaman alacağını söyledi.

Musk ise Buterin’in yazısına sosyal medyadan tek bir görselle yanıt verdi.

Musk, “Doge’den korkuyor” mesajını paylaşırken Jaws filminden esinlenilen bir de afiş paylaştı. Afişin üzerindeki “Bir daha asla dolar kullanmayacaksın” ifadesi dikkat çekti.

Benzer içerikler

Çin, Kripto Paralarla İlgili Kararını Sürdürüyor

Aykut YEZER

Dogecoin Artık Atmlerde!

Aykut YEZER

Ripple CEO’su XRP’yi Gözden Mi Çıkardı?

Havvanur KÖSE

Yorum Yaz