Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Greenpeace’in Bitcoin Kararı

Greenpeace’den son zamanlardaki tartışmalar doğrultusunda Bitcoin kararı geldi.

Elon Musk’ın kararıyla piyasaları sarstığı Bitcoin kullanımının ekolojik zararları olduğu tartışması devam ediyor. Tesla’nın satışlarında Bitcoin kullanma kararını aniden değiştirmesi ve buna gerekçe olarak kömür gibi yüksek sera gazı emisyonu salgılayan enerji kaynaklarının kullanımının artmasını göstermesi Bitcoin’in çevresel etkilerini tartışmaya açtı.

Kripto para madenciliğinin neden olduğu enerji sarfiyatı ve bunun çevreye etkileri kripto para gündemini meşgul etmeye devam ediyor.

Bağış sistemine Bitcoin ekleyen ilk STK’lardan biri olan Greenpeace son tartışmalardan sonra karar değiştirdiğini açıkladı. Greenpeace bu küresel ısınmaya katkıda bulunan bu enerji kaynaklarının kullanımının kötü etkileri nedeniyle Bitcoin kullanmayı bıraktığını açıkladı.

Ekolojik STK Greenpeace bu hafta yayınladığı bir yazıda kripto para birimi biçiminde çok fazla bağış almamalarına rağmen, bu ödeme işlevini kaldıracaklarını açıklamıştı.

“Bitcoin elde etmek için gereken enerji miktarı netleştikçe, bu politika artık savunulamaz hale geldi”

Greenpeace, bağış sistemine Bitcoin’i ekleyen ve böylelikle Bitcoin’i benimseyen ilk STK’lardan biriydi. Kuruluş daha önce aldıkları kararı gözden geçirdiklerini ve Bitcoin bağışlarını durdurmayı daha doğru bulduklarını belirtti.

Greenpeace, ilk olarak 2014 yılında Bitpay aracılığı ile Bitcoin ile bağış almaya başlamıştı.

Benzer içerikler

Yatırımcılara 5.2 Milyon Getiriyi 10 Yılda Sağlayan Bitcoin, CAGR Verileri İle Karşınızda!

Havvanur KÖSE

Real Vision CEO’su Raoul Pal: “Kripto Para Piyasasının Değeri 100 Trilyon Dolar Olacak”

Aykut YEZER

Bitcoin (BTC), ABD’de Açık Arttırmada Satılacak!

Aykut YEZER

Yorum Yaz