Kripto Para Haberleri
Altcoin Bitcoin

Goldman Sachs: “Ethereum Bitcoin’i Geçebilir”

Son yıllarda Bitcon’e ve kripto paralara bakış açısı değişti. Kurumlar ve bankalar kripto paraların yeni bir varlık sınıfı olabileceğini kabul etmeye başladı.

Goldman Sachs geçtiğimiz yıllarda sunduğuı raporlarında kripto paraların ve Bitcoin’in kötü bir yatırım olduğunu savunurken şimdilerde bazı şeylerin değişmiş olabileceğini kabul ediyor.

Goldman Sachs’ın Allison Nathan imzalı son kripto para raporu henüz yayınlanmadan sosyal medyada paylaşılmaya başlandı. Allison Nathan, kripto varlıkların gelişim sürecini ele alarak yeni bir varlık sınıfı olup olamayacağını açıklıyor.

Raporda Ethereum ile ilgili tespitler oldukça dikkat çekici. Goldman Sachs’a göre, Ethereum’un Bitcoin’i geçme imkânı var.

İşte raporda Ethereum için söylenenler:

Bir şeyin değerini tespit etmek için kullanılan ölçütleri göz önüne aldığımızda Ethereum’un baskın dijital değer deposu olarak Bitcoin’i geçme şansı oldukça yüksek.

Ethereum ekosistemi, akıllı sözleşmeleri destekler ve geliştiricilere kendi platformunda yeni uygulamalar oluşturmanın bir yolunu sunar.

Merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının çoğu Ethereum ağında oluşturulmaktadır. Son günlerde popüler olan nonfungible tokenler (NFT) ETH kullanılarak satın alınmaktadır. Ethereum’un Bitcoin’e karşı daha işlevsel oluşu bu potansiyeli yükseltiyor.

Ethereum sunduğu hizmetler ile büyük bir pazar yeri olma potansiyeli taşıyor.

Bu ifadelerden Goldman Sachs’ın Ethereum’u gelecek vaad eden bir altcoin olduğunu söyleyebilir miyiz?

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Benzer içerikler

İran, Bitcoin Madenciliğinde Rekor Kırabilir!

Gamze KARABULUT

Son Dakika: PayPal Büyük Balık Avına Başladı!

Havvanur KÖSE

Paris Hilton da Bitcoin Kervanına Katıldı

Aykut YEZER

Yorum Yaz