Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Bitcoin Ödüllü Satranç Turnuvası!

Dokuz gün sürecek bir satranç turnuvasının ucunda kazanan için 2,18 Bitcoin var.

Dünyanın en iyi satranç oyuncuları 2,18 Bitcoin ve 220.000 dolar nakit ödül için yarışacak. Yarışma, kripto para borsası FTX tarafından destekleniyor.

Dokuz gün sürecek FTX Crypto Cup’ın ilk maçında Magnus Carlsen, dünya şampiyonu unvanını uzun süredir rakibi Ian Nepomniachtchi’ye karşı savunacak. Carlsen ayrıca dünyanın en iyi 15 satranç oyuncusuyla karşı karşıya gelecek. FTX Cup, Kasım 2020’de başlayan ve 10 ay süren daha geniş Meltwater Champions Satranç Turu 2021’in bir parçası. Bu turun 1,5 milyon dolarlık toplam para ödülü havuzu var.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Reuters’e yaptığı açıklamada teknoloji dostu matematik severleri cezbettiği için “satranç demografisinin kripto para birimi demografisi ile oldukça örtüştüğünü” söyledi. FTX Crypto Cup’ı TV2 ve Eurosport TV’den takip edebilirsiniz. Kanalların yanı sıra çevrimiçi olarak da turnuvayı izlemeniz mümkün.

Öte yandan kripto parayı satrançtan daha çok sevenler için bir başka turnuva daha var. 18 Mayıs’ta Chess.com, kripto para borsası Coinbase’in kendi satranç turnuvasına sponsor olduğunu duyurdu. Fakat bu satranç turnuvası katılımcıları satranç uzmanları yerine kripto para uzmanları yer alacak. Onaylanan katılımcılar arasında Anthony Pompliano, Civic ve SiliconCape’in kurucusu Vinny Lingham ve eski rapçi, aynı zamanda kripto para yatırımcısı Logic yer alıyor.

Chess.com’un düzelendiği turnuva 12 Haziran – 13 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek

Benzer içerikler

Bitcoin Artık Konaklama Sektöründe de Kullanılabilecek

Aykut YEZER

Yatırımcılara 5.2 Milyon Getiriyi 10 Yılda Sağlayan Bitcoin, CAGR Verileri İle Karşınızda!

Havvanur KÖSE

Elon Musk: “ Kriptonun Asıl Mücadelesi İtibari Para İle”

Aykut YEZER

Yorum Yaz