Kripto Para Haberleri
Altcoin

Vitalik Buterin 6,7 Milyar Dolarlık Shiba Coin Yaktı!

Vitalik Buterin, “köpek token topluluklarının cömertliğine” vurgu yaparak Shiba arzının neredeyse yarısını yaktı.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, kripto para piyasasının ilgi gören ismi Dogecoin’in klonu olan Shiba Inu’nun (SHIB) arzının neredeyse yarısını yaktı.

Vitalik Buterin, toplam 6,7 milyar dolar değerinde SHIB tokenini yakmaya karar vermesini, “köpek token topluluklarının cömertliği” olarak tanımladı.

“Köpek token topluluğunun yapılan bağışlara yaklaşım tarzından çok etkilendim. Pek çok köpek token sahipleri, kâr elde etmeye odaklanmakla kalmayıp aynı zamanda dünyayı bir bütün olarak daha iyi hale getirmekle ilgilenmeye istekli olduklarını gösterdi. Bunu ciddiyetle yapan herkesi destekliyorum.”

Shiba tokenin geliştiricileri tarafından hediye edilen trilyonlarca tokeni satan Buterin, 12 Mayıs itibarıyla elde ettiği geliri hayır kurumlarına bağışladı. Hindistan merkezli, kripto para ile bağış toplayan Covid destek kuruluşu CryptoRelief gibi kurumlara yardım yapılabileceğini açıkladı.

Buterin, kendisine emanet edilen tokenleri elde tutmasının güvenli olmadığını söyleyerek, gelecekte köpek tokenleri üzerinden işlem yapılması halinde doğabilecek büyük spekülasyonlardan kaçınmak istediğini ekledi.

Shiba Inu token fiyatı, geçen hafta Binance’de listelendiği gibi fırladı. Köpek temalı token ticaretindeki artış, 12 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Bu haber yayınladığı saat itibariyle Shiba Inu token  0.00001604 dolardan işlem görüyor.

Benzer içerikler

Kripto Karşıtı Peter Schiff Tweet’leri NFT Olarak Satışta

Aykut YEZER

IBFK Fan Token Taraftarlarla Buluştu

Aykut YEZER

Goldman Sachs: “Ethereum Bitcoin’i Geçebilir”

Gamze KARABULUT

Yorum Yaz