Kripto Para Haberleri
Altcoin Bitcoin

BtcTurk’den Hacklenme İddialarına Yeni Açıklama Geldi

Son günlerde 2018 yılında ele geçirildiği iddia edilen verilerin Raidforums’ta satışa çıkması ardından BtcTurk, konuyla alakalı yeni açıklamalar yaptı. Şirket, şu anda sistemde sorun veya saldırı olmadığını, 2018 dönemine ilişkin incelemelerin devam ettiğini açıkladı.

Ülkemizde kripto para sektörünün itibarı Thodex ve Vebitcoin’in olaylarıyla kötülenirken sosyal medyada tepki toplayan bir gelişme de BtcTurk tarafında yaşandı. Daha önceki günlerde Raidform’ta paylaşılan kullanıcı bilgilerinin 2018 yılında bir BtcTurk tarafından satıldığı iddia edildi.

BtcTruk, konuyla alakali iddiaların incelendiğini, sistemlerinde herhangi bir güvenlik ihlali olmadığını bildirdi. Blokzincir uzmanı Tufan Poyraz’sa kendi bilgilerini örnek veriler arasında gören bir kullanıcının kendisine attığı mesajı paylaşmıştı. BtcTurk kullancıları ve kripto para takipçileri tarafından beklenen haber, BtcTurk tarafından bu sabah yapıldı.

BtcTurk’ün Açıklaması

BtcTurk Destek Twitter hesabı üzerinden açıklama paylaşan BtcTurk, veri sızıntı iddiasının siber güvenlik ekiplerince titizlikle incelendiğini, kullanıcıların varlıklarının ve sistemin güvenliği konusunda bir sorun veya siber saldırı olmadığını duyurdu. Şirket iddia edilen 2018 dönemiyle alakalı yapılan incelemenin ise hassastiyle sürdürüldüğünü ve herhangi bir ihlal tespiti durumunda şeffaf bir şekilde paylaşılacağını ifade edildi. BtcTurk’ün Twitter paylaşımlar:

Benzer içerikler

Alibaba NFT Piyasası Kurdu

Gamze KARABULUT

Ripple’ın Dava Tarihleri Belli Oldu

Aykut YEZER

İran’dan Kripto Paraya Potansiyel Risk Damgası

Havvanur KÖSE

Yorum Yaz