Kripto Para Haberleri
Bitcoin

SNL Bölümünün Elon Musk’a Faturası 20 Milyar Dolar

Elon Musk’ın 8 Mayıs’ta katıldığı Saturday Night Live bölümünden beri 20 milyar dolar kaybettiği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde Tesla’nın Bitcoin ile araç satın alma opsiyonunu durdurması piyasayı sallamaya devam ederken, Elon Musk’ın 8 Mayıs’ta katıldığı Saturday Night Live bölümünden beri 20 Milyar dolar kaybettiği ortaya çıktı.

Tesla hisseleri (TSLA), Musk’ın katıldığı SNL bölümünden önce 669 dolardan işlem görüyordu. TSLA, aradan geçen bir haftada yüzde 14 değer kaybederek 573 dolara geriledi. Forbes’e göre Elon Musk’ın 166 Milyar dolar olan net serveti de 20 Milyar Dolar gerileyerek 145,5 Milyar dolar civarına geriledi.

TSLA, geçtiğimiz 30 gün içerisinde bir düşüş trendindeydi. 14 Nisan‘da 784 dolardan işlem gören şirket hisseleri, TradingView verilerine göre 15 Mayıs’taki işlem fiyatı 589 dolara gerileyerek yüzde 26 değer kaybı yaşamış oldu.

Musk’ın yaptıkları sadece Tesla hisselerinde dalgalanmaya neden olmadı. Tesla CEO’su Elon Musk’ın Perşembe günü attığı tweetle Bitcoin ödeme opsiyonunu askıya aldığını duyurması, Bitcoin fiyatında da dalgalanmaya yol açtı ve geçtiğimiz hafta $59.500’dan işlem gören Bitcoin 7 günde yüzde 16,83 değer kaybı yaşarak $48.740’dan işlem görüyor.

Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, Yahoo Finance’e yaptığı açıklamada kripto sektörünün Elon Musk gibi dostlara ihtiyaç duymadığını söyledi:

“Son on yılın en iyi performansını gösteren varlık olan Bitcoin, bu süreçte yüzde 20 milyon değer kazandı. Sektör, Elon olmadan da gayet iyi ilerler.”

Tesla’nın bir miktar Bİtcoin satarak 300 Milyon Dolar kar ettiğine depinen Mashinsky, bu karın da şirketin ilk çeyrek performansını iyileştirdiğini belirtti.

Benzer içerikler

Bitcoin (BTC), ABD’de Açık Arttırmada Satılacak!

Aykut YEZER

Cengiz Ünder, Sponsorluk Anlaşması Ödemesinin Üçte İkisini Bitcoin İle Alıcak

Aykut YEZER

MicroStrategy’den Bir Bitcoin Alımı Daha!

Havvanur KÖSE

Yorum Yaz