Kripto Para Haberleri
Altcoin

Emilie Choi: Kripto Paralar Cep Telefonlarının İlk Günleri Gibi

Coinbase başkanı Emilie Choi’ye göre kripto para birimlerinin kullanıcı dostu arabirim kullanması gerekiyor.

Bitcoin 2009 yılında kullanıma açıldığından beri, kripto para sektörünün yaygınlaşma süreci hızlandı. Coinbase başkanı ve işletme sorumlusu Emilie Choi, kripto para kullanımının daha kolay olması gerektiğini düşünüyor.

Choi, Bloomberg’e verdiği röportajında kriptonun geleceği konusunda, ekosisteme yeni dahil olacak kişilere ne kadar iyi deneyim sunulursa, ilginin o kadar artacağı fikrini öne sürdü ve şöyle ekledi:

‘’Genellikle tanımlama yaparken eski cep telefonlarındaki hantal ara yüzleri örnek olarak gösteriyorum. Kripto para dünyasında da benzer bir aşamadayız. Dolayısıyla onu daha kullanışlı ve erişilebilir hale getirmeliyiz. Uzak duran insanların da katılmaları için daha fazla yasal altyapıya sahip olmamız gerekiyor.’’

Alım satım uygulamalarından BitPay gibi ödeme kolaylaştırma çözümlerine, PayPal üzerinde sanal varlık kullanma imkanı gibi kripto para alanına yeni insanların dahil olması için pek çok hizmet bulunuyor. Kripto varlıklarıyla doğrudan etkileşim kurmak, sektöre uzak insanlar için zahmetli olabiliyor. Kripto parayı günlük hayatta kullanma konusunda vergi ihtimali de potansiyel olarak insanların uzak durmasına neden oluyor.

Choi, bu durumu, günümüzün akıllı telefonlarına kıyasla zayıf internet kullanılabilirliği olan veya hiç kullanılmayan küçük ekranlı ve kapaklı telefon günlerini hatırlatıyor. Bu tür eski telefonlar, genellikle hem sayı hem de harf içeren tuş takımı aracılığıyla mesajlaşmayı gerektirirdi. Mevcut akıllı telefonlarsa büyük ekranlar, internet erişimi ve çeşitli klavye işlevleriyle çalışır halde.

Choi, kripto paralar için, “Şu anda çok fazla katılım görüyoruz, önümüzde büyük bir fırsat varmış gibi hissediyoruz.” yorumunu yaptı.

Benzer içerikler

Ripple Ortağı SoftBank, ZT Global Kripto Para Borsasına Milyonlarca Dolarlık Yatırım Yaptı

Aykut YEZER

Mike Novogratz: Dallas Maverick Dogecoin İle İlgili Hata Yapıyor

Aykut YEZER

Elon Musk : Dogecoin Bitcoin’i Şu Şartlarla Geçer!

Gamze KARABULUT

Yorum Yaz