Kripto Para Haberleri
Altcoin

Elon Musk, 2019’dan Beri Dogecoin Ekibiyle Çalışıyor

Dogecoin ve Elon Musk uzun bir süredir sadece manşetlerde ve Twitter’da yan yana gelirken, Dogecoin ekibinin yayınladığı yeni rapor, Elon Musk’la sadece duygusal ilişkileri olmadığını ortaya koydu. Elon Musk’ın attığı bir tweet’in ardından internet meme’i tabanlı kripto para olan Dogecoin’in arkasındaki geliştiricileri, Dogecoin’in enerji tüketimini azaltmak için Tesla CEO’su ile birlikte çalıştığı öğrenilmişti.

Dogecoin geliştiricilerinden biri olan Ross Nicoll Cuma günü Decrypt’e verdiği demeçte; Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk ile 2019 yılından beri temas halinde olduklarını belirtti. Nicoll, Musk’ın kendileriyle görüşmeye başladığından beri; “onları işlem hacmini artırmaya teşvik ettiğini”, “çok sayıda tavsiye ve veri” sağladığını ve geniş iş kontaklarını onlarla paylaştığını söyledi.

Decrpy’in raporuna göre, Dogecoin’in arkasındaki dört kişilik ekip, milyarder Elon Musk’ın fon teklifini geri çevirdi. Bu teklif yerine Dogecoin’in Bitcoin’e göre daha yeşil bir alternatif haline getirmek için Musk ile işbirliği yapmayı tercih etti. Dogecoin ekibine gelen tek teklif Elon Musk’tan değil fakat ekip gelen bütün teklifleri geri çevirdiklerini söyledi.

İşbirliği, Dogecoin’i Bitcoin’e daha ucuz ve daha yeşil bir alternatif olarak konumlandırma niyetine sahip. Verimlilik tarafında ise Dogecoin, Bitcoin için gereken enerjinin yalnızca yüzde yedisini tükettiği için ekip güçlü bir başlangıç yapıyor. Ekibin bu sayıyı daha da geliştirme istekleri var.

Geçtiğimiz günlerde Musk’ın, Saturday Night Live’a ev sahipliği yaparken yaptığı bir yorum, kripto para birimininin değer kaybetmesine neden olmuştu. Dün ise Musk, Dogecoin ekibiyle çalıştığını tweetlediğinde kripto para birimi neredeyse aynı miktarda arttı.

Benzer içerikler

Kripto Para Haberleri’ne Hoş Geldiniz

alibertay

Kangal Token %1570 Arttı!

alibertay

Usta Trader: Yatırım Yapılabilir! Bu Altcoin’in Ethereum’u Devirme Şansı Var

alibertay

Yorum Yaz