Kripto Para Haberleri
Bitcoin

BlackRock CIO’su Bitcoin’e Destek Verdi

BlackRock Financial Management CIO’su Rick Rieder, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeme kararına karşı çıktı.

Rieder, perşembe günü CNBC’nin Squawk Box programında gerçekleştirdiği röportaj sırasında şunları söyledi:

“Bitcoin ilginç bir varlık. Henüz olgunluğa ulaşmamış bir varlık. Bence dayanıklı. Önümüzdeki yıllarda yatırım arenasının bir parçası olacak … ama bu zorluklar gerçek. Zamanla aşılacaklar.”

Rieder, Musk’ın BTC’nin çevreye zarar verdiği söyleminden özellikle bahsetmese de, Bitcoin’in henüz normal ve stabil bir varlık olmadığını belirtti.

CIO, “Bitcoin’in kalıcı olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki yıllarda yatırım alanının bir parçası olmaya devam edecek, fakat yasal dinamikler ve kriptoyla ilişkili itibari para endişeleri, aşması gereken gerçek sorunlar. Zaman içinde bu sorunları da aşacak” diye açıkladı.

Rieder geçtiğimiz şubat ayında CNBC’nin Squawk Box programında yaptığı röportaj sırasında yönetilen varlıklarının değeri 8,6 trilyon doları geçen BlackRock’ın kripto yatırımlar ile ilgilenmeye başladığını söyledi. CIO, Bitcoin (BTC) gibi kripto paraların dalgalanmalarını “sıradışı” olarak tanımlasa da birçok yatırımcının enflasyonun yükseleceğini varsayarak değeri artacak yerler aradığını kabul ettiğini açıklamıştı.

Benzer içerikler

Ünlü Analist Sant Munakyan, Bitcoin (BTC) Fiyatındaki Düşüşü Yorumladı!

Havvanur KÖSE

Goldman Sachs, Bitcoin Vadeli İşlemlerini Hizmete Sunacak

alibertay

Dünyanın En Büyük Fonunun Sahibi: “Bitcoin Yasaklanabilir”

Aykut YEZER

Yorum Yaz