Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Tesla, Bitcoin Opsiyonunu Kaldırdı Samsung Bitcoin Özelliği Getirdi

13 Mayıs gece saat bir sularında Elon Musk’ın attığı bir tweetle Tesla’nın Bitcoin opsiyonunu kaldırdığını öğrenmiştik. Bu haberin ardında kripto paralar kırmızıya bürünmüştü.

Bugün erken saatlerde Samsung, Galaxy model akıllı telefonlarıyla yapabilecekleri birkaç yeni özelliği tanıttı. Artık Galaxy kullanıcılar telefondan kripto alım satımı yapabilecek, hardware cüzdanlarına doğrudan erişim imkanına sahip olacaklar. Ayrıca kullanıcılar, Samsung’un kendi uygulamas üzerinden canlı kripto haber akışına da eriş sağlayabileceklerini duyurdu.

Samsung’un yaptığı yeni dünzelemeyle birlikte, Galaxy model telefonların üzerinde gelen Samsung Blockchain Wallet uygulaması ile kullanıcılar, Samsung Blockchain Keystore’a erişim imkanına kavuşurken diğer yandan, Ledger Nano S ve Ledger Nano x gibi hardware kripto cüzdanlara da bağlanabilecek. Ayriyetten uygulama üzerinde, Coindesk’ten canlı haber akışı da yer alacak.

Aslında Samsung Blockchain Wallet yeni bir uygulama değil. Lansmanı 2 yıl önce 2019’da yapılan uygulama da Bitcoin, Ethereum, ERC-20, TRX coinlerinin alım satımı zaten yapılıyordu. Ayrıca blockchain merkezsiz uygulamalar geliştirmeye de imkan tanıyor.

Güney Kore’nin Tutumuna Rağmen Samsun’un Kripto Açılımı Önemli

Güney Kore’den son dönemde art arda gelen regülasyon haberlerine rağmen Samsung’un kripto duruşunu ileriye taşıması oldukça önemli

Bu düzenlemelerin Samsung’un da işine geldiği oldukça açık. Güney Kore, kripto para borsalara VASP lisansı alma zorunluluğu getirmesinden sonra, Okex ve Daybit gibi borsalar G.Kore şubelerini kapattılar. Samsung, yaptığı düzenlemelerle oluşan boşluğu doldurmak ve kriptoda daha aktif yer almak istiyor.

Benzer içerikler

Dünyanın En Büyük Fonunun Sahibi: “Bitcoin Yasaklanabilir”

Aykut YEZER

MicroStrategy’den Bir Bitcoin Alımı Daha!

Havvanur KÖSE

Çin Halk Bankası: Bitcoin üzerindeki değişiklikler Dijital Yuan’ı etkiliyor!

Havvanur KÖSE

Yorum Yaz