Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Stanley Druckenmiller: “Doların Yerini Kripto Tabanlı Bir Sistem Alabilir”

Milyarder koruma fonu yöneticisi Stanley Druckenmiller, kripto tabanlı bir kayıt sisteminin doların yerini alarak küresel rezerv para birimi olabileceğini düşünüyor.

 Druckenmiller, MIT veya Standford’tan bir grup çocuğun icat ettiği bir tür defter sistemi olabileceğini ve bu sistemin dünya genelinde doların yerini alabileceğini söyledi.

Druckenmiller, kriptonun genellikle enflasyona karşı bir sakınma olarak görüldüğüne ve bunun son zamanlarda daha da ilgi gördüğüne değindi:

“Muhtemelen bu şakayı hatırlamıyorsunuzdur, fakat beş veya altı yıl önce, kriptonun sorununu arayan bir çözüm olduğunu söylemiştim. Bu yüzden kriptoya ilk akında katılmadım, çünkü dolar vardı. Şimdi neyi arıyoruz?”

 Fon yöneticisi bu açıklamayı CNBC’nin Squawk Box programında gerçekleştirdiği röportaj sırasında yaptı.

Fon yöneticisi, devam eden mali teşviklerin bir sorun olduğunu ekledi:

Problem çok açık. Jerome Powell ve dünyanın geri kalanındaki merkez bankası başkanları. Güven eksikliği var.”

  En büyük değer saklama aracı olarak Bitcoin’in yerini başka bir kripto paranın almasının olası olmadığını düşünen fon yöneticisi, iddiaya göre geçtiğimiz aylarda Bitcoin’e yatırım yaptı.

“Bitcoin’i bir değer saklama aracı olarak tahtından etmek oldukça zor olacak, çünkü 14 yıllık bir marka, yeterince uzun süredir hayatımızda ve sınırlı bir arzı var.”

Benzer içerikler

Bitcoin Kıtlığı Yaşanıyor!

Aykut YEZER

Bitcoin Balina Hareketi

Aykut YEZER

Tom Lee: “Bitcoin’de Hedef 100.000 Dolar”

Aykut YEZER

Yorum Yaz