Kripto Para Haberleri
Altcoin

Tesla, Dogecoin ile Satış Yapacak Mı ?

Elon Musk SNL programına dokun oldukran sonra Dogecoin’de bir düşüş yaşansa da Elon MUsk, Doge üzerindeki korumasını deva ettiriyor. Doge’nin babasının 11 Mayıs günü açtığı Dogecoin ile Tesla satımı konusunda yaptığı anket sonuçlandı.

SNL’de Dogecoin hakkında “üçkağıt” ifadesini kullan Elon Muski, daha sonra SpaceX’in Doge-1 görevini duyurdu. Elon Musk’ın yaptığı bu açıklamalar karşısında yatırımcıların da kafası karışmış gözüküyor.

Elon Musk Dogecoin’in gerçekten bir “üçkağıt” olduğunu mu düşünüyor, yoksa bir internet mimi olarak onu destekmeleye devam mı edecek ? Bu soruların cevabı hala belirsiz olsa da ilerleyen günlerde bir cevaba ulaşacağımızı düşünüyoruz. Bu olaylar gerçekleştikten sonra Elon Musk’ın Twitter üzerinden başlattığı anket yatırımcıları bir miktar rahatlatmış olmalı.

Elon Musk Twitter’da yaptığı ankette, takipçilerine “Tesla’nın Doge coin kabul etmesini ister misiniz?” sorusunu yöneltti.

Elon Musk’ın anketine yaklaşık 4 milyon Twitter kullanıcısı katılım gerçekleştirdi. Yüksek katılımlı anketin sonucu da şaşırtmadı. Kullanıcıların %78,2’lik büyük bir yüzdesi ezici çoğunlukla, Tesla’nın Dogecoin ile araç satışı yapmasını istedi.

Tesla, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile araç satışına başlamıştı. Elon Musk’ın ankette ciddi olup olmadığı bilinmiyor.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Benzer içerikler

IOTA Firefly Cüzdanını Piyasaya Çıkarıyor

Havvanur KÖSE

Goldman Sachs: “Ethereum Bitcoin’i Geçebilir”

Gamze KARABULUT

Dogecoin Coinbase’de Listelenecek

Gamze KARABULUT

Yorum Yaz