Kripto Para Haberleri
Bitcoin

HSBC, MicroStrategy Fonlarını Kara Listeye Aldı

Yatırım bankacılığı devi, “sanal para ürünü” olarak sınıflandırdığı MicroStrategy’yi kara listeye aldı.

Bitcoin’e sürekli yatırımıyla tanınan MicroStrategy hisseleri, HSBC çevrim içi işlem platformu HSBC InvestDirect (HIDC) üzerinden alınamıyor.

HSBC müşterilerine mesaj gönderdi ve MicroStrategy hissesine sahip olan yatırımcıların ek hisse almamalarını konusunda telkinde bulundu.

Twitter kullanıcısı Camiam, 29 Mart’ta bankacılık devinden böyle bir mesaj aldığını iddia etti:

MSTR’nin kara listeye alınması, kullanıcıların kripto para birimleriyle etkileşimde bulunmasını engelleyen güncel banka politikasının bir parçası gibi görünüyor:

“HIDC; sanal para birimleri, sanal para performansları veya bunlara atıfta bulunan ürünlerle ilgili kolaylaştırıcı (satın alma ve/veya değiş tokuş) ürünlere dahil olmayacaktır.”

HSBC’nin gönderdiği tebliğe göre MicroStrategy de sanal para ürünü, dolayısıyla kara listeye alınanlar arasında MicroStrategy de var.

MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımları başlangıçta şirketin hisse senedi fiyatı için olumlu bir gelişme olmuştu. Hisseleri şubat başında 21 yılın en yüksek seviyesi olan 1.200 doların üzerine çıkmıştı. MSTR o zamandan beri gerileme sürecinde ve şu anda 2021 zirvesinden neredeyse yüzde 50 daha düşük.

Benzer içerikler

XRP, Bir Günde %10 Geriledi!

Havvanur KÖSE

Japonya Mahkemesi’nde Bitcoin’in ilk Vergi Kaçakcısı

Havvanur KÖSE

Elon Musk, Bitcoin Madenciliği İşine Girebilir

Gamze KARABULUT

Yorum Yaz