Kripto Para Haberleri
Altcoin

Yanlış Yatırım Sonucu Bitcoin Gold (BTG) Yüzde 173 Arttı

Yatırımcılar haberi yanlış anladı, 2017 yılında Bitcoin ağındaki hard fork işlemiyle oluşan BTG fiyatı uçtu.

Bitcoin (BTC) ağından hard fork (sert çatallanma) ile ayrılan ve uzun zamandır unutulmuş bir para birimi olan Bitcoin Gold (BTG) bir hafta içinde neredeyse yüzde 200 arttı. Üstelik bunun nedeni yatırımcıların yanlış para birimini satın almaları…

2017 yılında yaşanan çatallanma ile oluşan Bitcoin Gold 250 milyon doları aşan işlem hacimlere ulaştı.

Yüzde 30 günlük kazanç elde eden altcoin, Şubat 2018’den bu yana en yüksek fiyat olan 113 dolardan işlem gördü.

BTG 1 Haftada Yüzde 173 Kazanç Elde Etti

Uzun süredir konuşulmayan Bitcoin Gold’un başarısının ardında ne bir yenilik var ne de geliştiricilerin bir hamlesi.

Brezilya yatırım bankası BTG Pactual tarafından oluşturulan Bitcoin fonu, Winklevoss ikizlerinin Gemini borsası üzerinde saklama yönetimi için ekip oluşturdu. Bitcoin Gold ile hiçbir ilgisi olmasa da, Brezilya’nın en büyük yatırım bankası altcoin’in değerini paylaştı. Alıcılarsa bunu işaret olarak algıladı.

Gemini haberi yayımlandıktan sonra Bitcoin Gold talep dalgası gördü. Bu durum, kripto para sektörünün hala erken aşamada olduğunu gösteriyor.

Podcast sunucusu Anita Posch, “BTG Pactual adında yeni bir fon oluştuğu için insanların Bitcoin Gold (BTG) satın almak için aceleci davrandıklarını” söyledi.

Buna karşılık, mart ayı sonlarında ortaklık duyurusu yapan Bitcoin Gold, fiyat hareketi için neredeyse hiçbir şey açıklamada bulunmadı.

Bitcoinle Hiçbir İlgisi Yok!

Bitcoin Gold, Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Diamond (BCD) ve diğer alternatiflerin ortaya çıktığı 2017 yılında, Bitcoin birçok sert çatallanma yaşadı.

Çatallanma sonucu oluşan para birimleri ufak bir başarı elde etti. Bazı yatırımcılar, oluşan para birimlerini gerçek Bitcoin olarak konumlandırarak agresif bir pazarlama uyguladı fakat bu yanıltıcı hareketler başarılı olmadı.

Benzer içerikler

Kangal Token CoinGecko’da Listelendi

alibertay

BtcTurk’den Hacklenme İddialarına Yeni Açıklama Geldi

Aykut YEZER

NFT, Ağustos Ayında Rekor Satışa İmza Attı

Aykut YEZER

Yorum Yaz