Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Southampton FC, Başarı Primi Olarak Bitcoin Verecek

İngiltere Premier Ligi ekipi Southampton FC, Sportsbet ile yeni bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Bu anlaşmaya göre oyuncular performansa dayalı Bitcoin ile bonus alacaklar.

Southampton FC’nin yaptığı açıklamada “hızlı büyüyen para biriminden” yararlanabileceğini söyledi:

Anlaşma, kulüp tarihindeki en büyük sponsorluk anlaşmasıdır ve ayrıca kulübe her sezon sonunda Bitcoin’de belirli performansa dayalı bonusların ödenmesi seçeneğini de içeriyor ve kulüp olarak yeni, yükselen para biriminin gelecekte önemli faydalar sağlayacağını düşünüyoruz. 

Southampton FC ve Sportsbet arasındaki ilk forma sponsorluk anlaşması, geçen Ağustos ayında 2020-2021 sezonunun başlangıcında duyurulmuştu.

Sabit bir ücretin yanı sıra, futbol kulüplerinin sponsorları genellikle telif ödemelerini ve performansa dayalı bonusları ödemek zorundadır. 

Kripto Para Artık Sporun Her yerinde

Kripto para birimleri, Avrupa sahnesine 2018 yılının Ocak ayında Arsenal’in, CashBet’in ICO’sunu tanıtmak için bir anlaşma imzalamasıyla başladı.

Geçtiğimiz yıl Sociosta başlayan yolculuk Chiliz borsasında devam ederek Katalan futbol ekibi Barcelona taraftar token’ını tanıttı.

Aralık ayının sonlarında, NFL oyuncusu Russell Okung maaşının yarısını Bitcoin ile almaya başlarken, yedi kez Super Bowl galibi Tom Brady şimdi kendi NFT şirketini kuruyor.

Bunlar dışında bir çok futbol, e spor, ufc ekibinin taraftar token’ı gün yüzüne çıkmaya başladı.

Amerika’da birkaç NBA ekibi bilet satışları, forma satışları hatta tüm takım çalışanlarına kripto parayla maaş vermeye hazırlanıyor.

Benzer içerikler

Binance CEO’su Changpeng Zhao “Bitcoin Dolardan Daha İyi Bir Para Birimi”

Havvanur KÖSE

Tesla Bitcoin’lerini Sattı Mı?

Gamze KARABULUT

Milyonlarca Dolarlık Bitcoin Transferi!

Gamze KARABULUT

Yorum Yaz