Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Sacramento Kings, Maaşlara Bitcoin Opsiyonunu Getiriyor

Kripto para birimleri güvenilir altyapısı ve gelecek vaat eden teknolojisi ile her sektörün ilgi odağı olmaya devam ediyor. Başta Bitcoin, Dogecoin ve Bitcoin Cash gibi kripto para birimleri NBA takımlarının odağında. Bilet satışları ve ticari ürünler kripto para birimleriyle satışa çıkmasının ardından Sacramento King takım patronu maaşlar için Bitcoin opsiyonunu sunacaklarını açıkladılar.

Sacramento Kings CEO’su ve başkanı Vivek Ranadivé takımın genel kongre toplantısında Bitcoin konusu hakkında konuştu. Toplantının en önemli konusu Bitcoin ile maaş oldu. Bitcoin ile maaş ödemesi sadece takım oyuncuları için değil takım bünyesinde çalışan herkes için bu opsiyon geçerli.

Sacramento Kings’in İlk Bitcoin İşi Değil

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi NBA takımlarından olan Sacramento Kings bir Californiya takımı. Bilindiği gibi Californiya aynı zamanda Silikon Vadisine de ev sahipliği yapan bir eyalet. Zamanımızda teknolojinin gelişimi için en önemli merkezlerden biri konumunda. Doğal olarak bu eyalette bulunan spor ve sanat dünyasının önemli üyeleri yıllardır Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile içli dışlı bir hayat yaşıyorlar.

Sacramento Kings 2014 yılından beri bilet satışları ve takım ürünlerinin pazarlamasında Bitcoin kullanıyor. Şimdi maaşların ödemesi için de Bitcoin opsiyonu önermeyi düşünen Vivek Ranadivé konuyla ilgili verdiği demeçte şunları söyledi;

Dallas Maverick Kripto Para Almaya Devam Ediyor

NBA takımlarından Dallas Mavericks bilet ve ürün satışlarında Dogecoin ile ödemeyi de kabul ediyor. Dallas’ın kripto para alt yapısını BitPay sağlıyor. Dallas halihazırda 2 yıldan beri kripto para opsiyonunu zaten bulunduruyordu. Satışlarda

Benzer içerikler

Goldman Sachs Özel Müşterilerine Bitcoin Sunacak

Aykut YEZER

Goldman Sacks Bitcoin (BTC) Yatırım Fonu Kuruyor!

Havvanur KÖSE

HSBC, MicroStrategy Fonlarını Kara Listeye Aldı

Aykut YEZER

Yorum Yaz