Kripto Para Haberleri
Bitcoin

İspanya, Bitcoin Reklamlarının Riskli Olduğunu Düşünüyor

İspanya Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu (CNMV) Başkanı Rodrigo Buenaventura, yakın tarihte bir konferansta açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada, komisyonun kripto para birimlerinin teşvik eden dış mekan reklamlarına katı düzenlemeler getirmek istediğini söyledi.

Buenaventura, bu tür reklamları riskli olarak değerlendiriyor ve danışma komitesine danışarak konuyla ilgili bir halk müzakeresi başlatmak istediğini dile getirdi.

Yapılacak olan istişarenin sonucuna göre, CNMV, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgili sokak reklamcılığı için daha katı kurallar önermeyi ve bu öneriyi, hükümetin yasama girişimleri konusunda tavsiyelerde bulunan en yüksek danışma organı olan İspanya Devlet Konseyi’ne sunmayı planlıyor.

Buenaventura, önerilerine işletmelere zarar vermemesini gerektiğini de belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Hızlı hareket etmek önemlidir, ancak düzenlemeleri doğru yapmak daha önemlidir.”

Aslında Buenaventura’nın açıklamaları şubat ayında yerel kripto para borsası ve cüzdan sağlayıcısı Bit2me tarafından başlatılan büyük bir reklam kampanyasına dayanıyor. Şirket, Madrid’in ana caddelerine ve kayan reklam panlarına yaklaşık 800 poster yerleştirmiş ve slogan olarak “Devrim yeni başladı. Bitcoin’e hoş geldiniz.“ yazısını kullanmıştı.

Başlatılan bu reklam kampanyanın CNMV ve İspanya Merkez Bankası’nın kripto para birimi yatırım risklerine ilişkin yapmış olduğu ortak açıklamasına denk gelmiş oldu.

Benzer içerikler

Çin, Kripto Paralarla İlgili Kararını Sürdürüyor

Aykut YEZER

Elon Musk: “Bitcoin İle Tesla Alabileceksiniz”

Aykut YEZER

Elon Musk: “ Kriptonun Asıl Mücadelesi İtibari Para İle”

Aykut YEZER

Yorum Yaz