Kripto Para Haberleri
Altcoin Bitcoin

Çin Halk Bankası: Bitcoin üzerindeki değişiklikler Dijital Yuan’ı etkiliyor!

Pekin 2014 yılında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini tehdit olarak görerek kullanımını yasakladı ve kendi dijital para birimi üzerinde çalışmalar başlattı. Ülkede yaklaşık 100 borsada 2017’den itibaren ‘Dolandırıcılık ve Kara Para Aklama’ yönetmeliğine uyacak şekilde kripto para ticaretini durduruldu.

Bitcoin (BTC) kripto para biriminde olan son yükseliş, merkezi Pekin’de olan Çin Halk Bankası’na (PBOC) göre ‘Digital Yuan’ projesinin ilerlemese hız katıp, projeye olan ilgiyi arttırabilir.

Çin Halk Bankası araştırma bürosu direktörü Wang Xin “ Digital Yuan’ı herkes yakından takip ediyor ve bu bizi çok mutlu ediyor. Merkez bankaları yerli dijital paraların gelişimine katkı göstermeli” dedi.

Dijital Yuan Ne Zaman Geliyor?

Resmi adı olmayan ama kısaltması bilinen kripto para biriminin 2022 Kış Olimpiyatlarına hazırlamayı hedefleyen PBOC, bu yeni kripto para birimi ile ilgili bazı özelliklerini bildireceğini açıkladı.

Dijital Yuan: Telefon uygulaması yoluyla kullanıcıların telefon numaralarına bağlanarak, tek bir dokunuşla para aktarımı sağlayabilecek bir dijital para birimidir. Bu sayede kullanıcılar bankaya bağlı kalmayıp, işlemlerini hızlandırabilecekler.

Yetkililer şimdilerde pilot test programları uygulanan para birimini şubat ayında halka açık piyangonun bir parçası olarak 40 milyon Yuan’ı (6,2 milyon dolar) dağıttı.

Benzer içerikler

DeFi’da Kilitli Miktar 100 Milyar Doları Aştı!

Aykut YEZER

PancakeSwap (CAKE) Yeni IFO Duyurdu: WATCH

alibertay

Sıra Bitcoin’e (BTC) Gelecek Diyen Harvard’lı Ekonomi Profesörü Dikkatleri Bitcoin’ne çekti!

Havvanur KÖSE

Yorum Yaz