Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Goldman Sacks Bitcoin (BTC) Yatırım Fonu Kuruyor!

ABD’ni yetkin banka ve finans kurumları arasında bulunan Goldman Sachs, değerli müşterilerine ve yatırımcılarına Bitcoin (BTC) ile farklı kripto para birimleriyle ilgili bir ürün sunacak. Grayscale’ye rakip olacağı düşünülen ürünün 2021’in ikinci çeyreğinde piyasaya çıkacağı düşünülüyor.

Grayscale’ye Bitcoin konusunda Rakip mi Çıktı?

CNBC haberine göre, ürünün sorumlusu geçtiğimiz günlerde Goldman Sachs bankasının özel varlık yönetimi bölümünün başkanlığı konumundaki Mary Rick. Grayscale’nin kripto para yatırım ürünlerine benzeyeceğini düşünülen yeni ürünün hakkında detaylı bilgi verilmedi. Mary Rick açıklamasında kripto para yatırımlarının türev veya geleneksel yatırım araçları ve fiziksel BTC alımı şeklinde olabileceğini söyledi.

Her şeyi değiştirebilecek nitelikten olan Goldman Sachs’ın fiziksel BTC ile yatırım kanalı sunması,  piyasayı ciddi düzeyde BTC almaya yönlendirebilir. Bu durum ise uzmanların uyardığı likidite kriz sürecini hızlandırabilir.

 Goldman Sachs rakibi Morgan Stanley kısa süre önce benzer adımlar atmış ve özel yatırım fonu ile beraber kripto para yatırımı ve Bitcoin (BTC) yatırımı yapılabileceğini söyledi. Frayscale, NYDIG, BNY Mellon, Morgan Stanley sonrasında Goldman Sachs’ın da eklenmesi BTC’nin daha bir fırın ekmek yemesi gerektiğini gösteriyor.

Benzer içerikler

MicroStrategy, Bitcoin Portföyünü Büyütmeye Devam Ediyor!

Aykut YEZER

Tom Lee: “Bitcoin’de Hedef 100.000 Dolar”

Aykut YEZER

Milyonlarca Dolarlık Bitcoin Transferi!

Gamze KARABULUT

Yorum Yaz