Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Bitcoin Kıtlığı Yaşanıyor!

Bitcoin’e talep her geçen gün artıyor. Kurumsal yatırımcının ilgisi “arz kıtlığını” yaratıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatında bu hafta 10.000 dolarlık bir gerileme olsa da, kripto paraya olan talep her zamankinden daha fazla. Zincir üstü izleme kaynağı Glassnode verilerine göre, borsalardaki BTC rezervleri tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi.

Borsalardaki BTC rezervleri son aylarda net biçimde düştü ve dalgalı fiyat hareketine rağmen düşmeye de devam ediyor. Bu duruma göre uzun vadeci yatırımcılar, Bitcoin tüm zamanların rekorunu kırarak $60.000’ın üzerine çıkmasına rağmen yatırımcılar, kar alımı yapmak yerine “HODL” diyerek yatırımlarını bekletmek istiyor.

Hacim açısından en büyük ABD borsası olan Coinbase’deki BTC birikimleri, ocak ayından bu yana 150.000 BTC düştü. Haberin yazıldığı zamanlarda bu tutar yaklaşık 8 milyar dolara denk geliyordu. Büyük ölçekli kurumsal alıcılar tarafından tercih edilen Coinbase, Bitcoin’e olan iştahın hiç kesilmediğini ortaya koyuyor.

Willy Woo, geçen hafta yaptığı açıklamada, “ABD kurumları ve yüklü miktarda yatırım yapan kişilerin, mevcuttaki paraları zayıf ellerden devraldığını ve enflasyona karşı korunma amaçlı ‘HODL’ pozisyonuna geçtiklerini düşünüyorum” ifadelerini kullandı. “Uçurumdan aşağı düşen Coinbase borsasındaki BTC arzı, ABD’nin kurumsal alımlarını artırdığını gösteriyor.” Diye ekledi

Woo, bu “güçlü” ellerin geçen yıl her fiyat düzeltmesinde piyasaya sürülen arzı ellerine geçirdiklerini ve “çılgınca yükselişe” neden olduklarını savundu.

Benzer içerikler

455 Bin Liralık Bitcoin Çalındı

Aykut YEZER

Bitcoin Madenciliğine 150 Milyon Dolarlık Yatırım!

Aykut YEZER

Stanley Druckenmiller: “Doların Yerini Kripto Tabanlı Bir Sistem Alabilir”

Gamze KARABULUT

Yorum Yaz