Kripto Para Haberleri
Altcoin

IOTA Firefly Cüzdanını Piyasaya Çıkarıyor

Firefly cüzdanının beta sürümünü çıkaran IOTA, CoinGecko’ya göre bir günde %16 değer edindi ve 2.69 doların üstüne çıktı.

Peki Firefly Nedir?

Firefly cüzdanı; IOTA (MIOTA) Chrysalis güncellemesi için yapılan ve bu güncelleme ile gelen geçiş süreci için ‘kilometre taşı’ niteliğinde, minimalist bir tasarım.

21 Nisan’da başlanacak bu geçiş sürecinin 28 Nisan’da biteceği öngörülüyor.

Chrysalis ağının Beta versiyonu sunulurken amaç; ilerde nasıl görüneceğine dahi bir fikir elde etmek. Chrysalis ağı ile kullanıcılara hızlı onaylama, tamamıyla güvenli işlemler ve tekrar kullanılabilen adresler sunuluyor.

Cüzdanın alt yapısına bakarsak eğer Stronghold ve wallet.rs isimli iki açık kaynak kodu ile karşılaşyoruz. Bu kodlar cüzdanın ölçebilirlik, performans, güvenlik gibi temel işlevlerden sorumludur. Max, Linux ve Windows kullanıcıları için Firefly, tamamıyla kullanılabilirdir.

Firefly Geleceği nedir?

IOTA ekibi, beta sürümü ile gelişebilecek sorunları test ediyor ve düzeltme girişiminde bulunuyorlar. Bu geçiş sürecinde Chrusalis  Ledger Nano ile birlikte beta sürümünde eksik olan özelikleri ekleme uğraşındalar.

Mobil Sürüm Yolda

IOTA,” Firefly bütüncül bir ekip yaklaşım ürünü. Bu ürün gelecek yıllarda sadece dijital varlık olarak kalmayıp mobil olmaya doğru yol alabilir” dedi.

Yayınlanan duyuruya göre Chrysalis ortay çıktığında, ekip mobil versiyon için çalışmalar başlatabilir.

Benzer içerikler

Kripto Karşıtı Peter Schiff Tweet’leri NFT Olarak Satışta

Aykut YEZER

Kilitli DeFi Tutarı 55 Milyar Dolar’a İndi

Aykut YEZER

Goldman Sachs: “Ethereum Bitcoin’i Geçebilir”

Gamze KARABULUT

Yorum Yaz