Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Elon Musk: “Bitcoin İle Tesla Alabileceksiniz”

Bir süre önce 1,5 Milyar Dolar değerinde Bitcoin satın alan Tesla, ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i de ekleyeceğini duyurmuştu. Bugün beklenen açıklama geldi ve Tesla internet sitesine Bitcoin ile ödeme yapma özelliğin ekledi. Daha şimdiden Bitcoin ile Tesla siparişleri verilmeye başlandı.

Son dönemde kripto para piyasası hakkında sürekli açıklama yapan ve piyasaları alt üst eden Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bundan sonra Bitcoin kullanara Tesla marka otomobillerin satın alınabileceğini duyurdu. Tesla’nın ABD için oluşturulan internet sitesine girdiğimizde, gerçekten de Bitcoin ile Tesla araç satın alınabildiğini görüyoruz.

Elon Musk’ın bu hamleye yapacağı aslında beklenen bir şeydi. Tesla, bir süre önce 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın almış ve ödeme yöntemleri arasında Bitcoin ekleneceğini duyurmuştu. Beklenen hamle 24 Mart itibariyle gerçekleşmiş oldu.

Tesla’nın internet sitesinde yer alan bilgilere göre bir kişi, artık Bitcoin ile ödeme yapabiliyor. Bitcoin ile ödeme yöntemini seçtikten sonra karşısına çıkan Bitcoin adresine $100 değerinde Bitcoin gönerdiği taktirde, Tesla markalı otomobilinin ön ödemesini gerçekleştirmiş ve siparişini vermiş oluyor.

İlk Günden Siparişler Verilmeye Başladı

Tesla’nın Bitcoin ile ödeme almaya başladığını duyurmasının ardından, kripto paralarla ilgilenen insanlar, Tesla araçlarının ön ödeme ücretini $100’lik Bitcoin ile yaptılar. Yaptıkları ödemeyi sosyal medya platformlarında paylaşmaya başladılar.

Benzer içerikler

Goldman Sachs, Bitcoin Vadeli İşlemlerini Hizmete Sunacak

alibertay

Sacramento Kings, Maaşlara Bitcoin Opsiyonunu Getiriyor

Aykut YEZER

Cengiz Ünder, Sponsorluk Anlaşması Ödemesinin Üçte İkisini Bitcoin İle Alıcak

Aykut YEZER

Yorum Yaz