Kripto Para Haberleri
Altcoin

Ethereum Tabanlı Futbol Platformu ile Ortaklık Kuran Galatasaray, Sanal Takımlara Eklendi!

Sorare; merkezi Paris’te olan Ethereum blockchain altyapısı kullanan ve futbol NFT’lerinde zirvede olan bir futbol oyunudur. Geçtiğimiz günlerde Sorare en iyi Türk takımlarından biri olan Galatasarayı bünyesine ekledi.

Lansmanın sonunda dijital oyuncuların kartları NFT olarak açık arttırmay çıkarıldı ve futbol fanatiklere sevdikleri kartları satın alma veya takas etme gibi seçenekler sunuldu.

Oyuncuları ve hayranlarını birbiriyle kaynaştırmak için oluşturulan platform sanal bir takım oluşturuyor ve komutayı devrediyor. Galatasaray; Real Madrid, Juventus ve PSG gibi takımların bulunduğu Avrupa futbol liderlerinin arasında yerini alıyor.

Taraftarlar Kıymetli Ödüller Alıyor

Bu lansmandan sonra taraftarlar resmi olarak lisansı bulnan koleksiyon parçaları ve dijital kartlarla oynayarak her sezon farklı ve birbirinden güzel hediyeler kazanabilirler. Sorare ve futbol kulübü arasındaki ortalık devam ettiği sürece taraftarlardan her biri bir karta sahip olabilir. Her kart sınırlı, benzersiz ve özeldir.

Sadece algoritma Blockchain’in fark edebileceği özellikleri bulunan Sorare, sezon başında özellikleri birbirinden güzel olan üç dijital kart kategorisi meydana getirdi. Rare koleksiyonunda 100 parça, Super Rare kategorisinde 10 parça, Unique katogorisinde ise sadece 1 parça bulunuyor.

Şubat ayında 50 milyon dolar fon toplayan Sorare içerisindeki özel kartları yinede farklı oyun ve uygulamalarla açık dünyada erişebilir veya oyun içersinde takas edebilir.

Benzer içerikler

NFT, Ağustos Ayında Rekor Satışa İmza Attı

Aykut YEZER

EOS yükseliyor!

Havvanur KÖSE

Kripto Karşıtı Peter Schiff Tweet’leri NFT Olarak Satışta

Aykut YEZER

Yorum Yaz