Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Bitcoin Madenciliğine 150 Milyon Dolarlık Yatırım!

İki dev şirket The9 Limited ve Blockcap, Bitmain’den yakaşık 150 milyon dolar değerinde Bitcoin madenciliği cihazı satın aldığını bildirdi.

İlk listelenmesi Nasdaq’da gerçekleşen Çinli oyun şirketi The9 Limited, 24.000 adet Antminer S19j satın alacağını duyurdu. Cihazların toplam maliyeti yaklaşık 120 milyon dolar olduğu düşünülüyor. Bitmain’in en son Bitcoin madencisi modeli olan S19j’nin bir tanesi yaklaşık 5.000 $ fiyatla satılıyor.

The9’ın satın aldığı makinelerin Kasım 2021’den itibaren teslim edilmeye başlanması planlanıyor ve teslimatların tamamlanmasından sonra, firmanın saniyede yaklaşık 2.160 petahash (PH / S) ek bir hash oranına sahip olması bekleniyor.

Kuzey Amerika merkez Blockcap yaptığu duyuruda toplamda 12.000 adet Antminer S19 makinesi satın aldığı bildirildi. Blockcap’in bu satın alımda maliyeti ise yaklaşık 33 milyon dolar.

Bu satın alım, ore Scientific emektarı Darin Feinstein tarafından kurulan Bitcoin madencilik şirketi Blockcap’in madencilik için yaptığı son satın alma işlemi oldu. Geçtiğimiz ay hash oranını arttırmak için 10.000 adet S19 cihazı satın almıştı.

Son satın alma ile birlikte, Blockcap’in 2021’in 4. çeyreğine kadar konuşlandırılacak toplam cihaz sayısı 40.000’in üzerine çıkacak. O zamana kadar hashrate’in ise saniyede 3.5 exahash’ı (EH / s) aşması ve mevcut hashrate 0.95 EH / s’nin üç katından fazla olması bekleniyor.

Benzer içerikler

Paris Hilton da Bitcoin Kervanına Katıldı

Aykut YEZER

Bitcoin Yatırım Kervanına Norveçli Şirket Aker ASA da Katıldı

Aykut YEZER

5 Milyon TL Değerinde Kaçak Bitcoin Madencilik Donanımı Ele geçirildi

Aykut YEZER

Yorum Yaz