Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Kripto Para Sektörüne İlk Çeyrekte Rekor Para Girişi!

Kripto para borsasi 2021’in ilk çeyreğine rekorlar başladı. CoinShraes’in raporuna göre sadece ilk çeyrekte 4,2 Milyar Dolar para girişi oldu. Sadece beş kripto paraya ilk çeyrekte 1 milyar dolardan fazla para girişi olduğu görülmekte.

CoinShares tarafından aktarılan raporda Ethereum, kurumsal yattırımcıların gözdesi durumunda. Sektöre giren büyük yatırım firmalarının arasında ise MassMutual, MicroStrategy, One Asset River Management ve tabii ki Tesla yer alıyor. Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık yatırımına ek olarak MicroStrategy toplamda 4 milyar dolara yakın yatırımda bulundu.

2021’in ilk aylarında kurumsal yatırımcılar ilgi odağı Bitcoin olsa da mart ayında bu durum değişti ve Ethereum öncelikli hal aldı.

Mart ayındaki kurumsal yatırımın %50’sinin direkt olarak Ethereum yatırım ürünlerine aktarıldığı görüldü. CoinShares’in elindeki 1 milyar dolarlık yatırım fonunun ise kısa sürede 5 milyar dolara kadar çıktığı biliniyor.

Kurumsal yatırımcılar arasında en çok fon aktaranın ise Grayscale Investments olduğu biliniyor. Grayscale’in yönetimi altındaki toplam fon yılın başından bu yana 2 kat arttı ve 45 milyar dolara ulaştı.

Benzer içerikler

Binance CEO’su Changpeng Zhao “Bitcoin Dolardan Daha İyi Bir Para Birimi”

Havvanur KÖSE

Coinbase, Bilançosunda Bitcoin (BTC) ve Diğer Kripto Paraları Tuttuğunu Açıkladı

alibertay

MicroStrategy, Bitcoin Portföyünü Büyütmeye Devam Ediyor!

Aykut YEZER

Yorum Yaz