Kripto Para Haberleri
Altcoin

Çıkardığı Gazı NFT Olarak 85 Dolara Sattı

Non-Fungible Token (NFT)’ler gün geçtikçe popülerliğini her alanda arttırmaya devam ediyor. Spor, karikatür, tweetler derken oldukça sıra dışı fikirler de ortaya çıkmaya başladı. hatta blockchain teknolojisinin gücü sayesinde, kalın bağırsaktan çıkarılan gaz bile paraya dönüşebiliyor.

New york’ta yaşayan bir sanatçı ve arkadaşları, NFT Pazar yeri OpenSea üzerinden bir yıllık yellenmelerini temsil eden dijital eserlerini 85 dolar karşılığında sattı.

Proje geçtiğimiz yıl COVID-19’un etkilerinin bizi karantinaya sürüklemesi sürecinde hayata geçtiğini söyleyen sanatçılar, NFT projelerine çok miktarda para ödendiğinin görünce fikirlerini tanıtıma başladılar.

“Osuruk” NFT’leri Satışta

Projenin sahibi Alex Ramírez-Mallis, New York Post gazetesine verdiği röportajda meydana getirdikleri eserin absürtlüğüne gönderme yaparak şu ifadeyi kullandı:

“NFT çılgınlığı absürttür, doğası gereği soyut bir şeye değer biçme fikri de. Bu NFT’lerin aynı anda eleştirebileceğini ve insanları güldürürken beni zenginleştirebileceğini umuyorum.”

Hatırlanacağı üzere Beeple olarak tanınan dijital sanatçı Mike Winkelmann’ın “Everydays: The First 5000 Days” ismini verdiği dijital eser kısa süre önce 69 milyon doların üzeri fiyata satılmıştı.

Benzer içerikler

Dogecoin ve Litecoin İkilisine Elon Musk ve Mark Cuban Sayesinde İlgili Artıyor!

Havvanur KÖSE

Ripple, Coinbase ve Üst Düzey Borsalarda 64 Milyonluk XRP Hareketiliği

Gamze KARABULUT

Ripple (XRP), Lykke Borsasında Relist Ediliyor!

Aykut YEZER

Yorum Yaz