Kripto Para Haberleri
Altcoin

Crypto.com ve Visa Arasında Küresel Anlaşma

Kripto para borsası ve ödeme kartı sağlayıcısı Crypto.com tarafından Çarşamba günü bir basın açıklaması yapıldı. Yapılan basın açıklamasına göre, Visa’nın Avustralya’daki ağının ana üyesi oldu. Crypto.com ve Visa arasında küresel bir ortaklık imzalandı.

Yapılan basın açıklamasında, Visa ile kurulan ortalık sayesinde Cyrpto, Visa kartının rişimin genişletilmesinin amaçlandığı beyan edildi. Crypto.com hali hazırda Visa kartı; Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada dahil olmak üzere dünya çapında 30’dan fazla ülkede, ayrıca Avrupa ve Asya-Pasifik’teki ülkelerde kullanılıyor. Yapılan anaşmaya birlikte Cryptp.com, Visa kartını Avustralya’da da çıkarmayı planlıyor. Şirket tüm dünyaya kart hizmeti sunmak ve daha fazla pazara girmeyi hedefliyor.

Crypto.com’un, fiziksel Visa kart ürününün yanı sıra, Avrupa’da sanal kartlar çıkarmaya da başlayacağı bildirildi.asdasdasdasasd

Visa ortaklığı hakkında yorum yapan Crypto.com CEO’su Kris Marszalek şunları söyledi:

“Visa ile küresel ortaklığı imzalamak ve dijital ödemelerde dünya liderinin ana üyesi olmak, dünyanın kripto para birimine geçişini hızlandırma hedefimiz yolunda attığımız bir adım.”

Şirket yaptığı basın açıklamasında “Harcama Gücü” olarak adlandırılan yeni bir itibari kredi programını da kullanıma sunduğunu duyurdu. Crypto.com Visa kart sahipleri bu yeni ürün ile cüzdanlarındaki kripto paraları kredi teminatı olarak kullanabilecek ve Visa ödemelerini destekleyen üye iş yeri platformlarında FIAT (itibari para) harcayabilecekler.

Benzer içerikler

BitMEX Kripto Para Borsası Davalık Oldu

Gamze KARABULUT

NFT, Ağustos Ayında Rekor Satışa İmza Attı

Aykut YEZER

Ripple (XRP) Ve MoneyGram Yollarını Ayırdıklarını Duyurdu!

Aykut YEZER

Yorum Yaz