Kripto Para Haberleri
Altcoin

69 Milyon Dolarlık NFT’nin Sahibi Ortaya Çıktı

Rekor fiyata Non-Fungible Token (NFT) satışıyla gündeme gelen Beeple isimli sanatçının “Everydays: The First 5000 Days” isimli eserini alan kişinin kim olduğu ortaya çıktı.

Christie’s isimli müzayede platformunda 69,3 milyon dolar ödeyerek açık artırmayı kazananın küresel NFT fonu Metapurse olduğu açıklandı. Perşembe günü, projenin arkasındaki kişilerin gerçek adlarını açıklayan bir blog yazısı paylaşıldı.

Blogda yazan yazıya göre rekor fiyat 69 Milyon Dolara satılan Beeple’ın NFT’sinin alıcısı MetaKovan isimli kullanıcı, Metapurse’un kurucusu Vignesh Sundaresan. Sundersan, Metapurs’u kurmadan önce, 2013 yılında Coins-e isimli kripto para borsasını kullanıma açtı ve BitAccess’in kurucu olarak sektörde aktif yer aldı.

Sundaresan, Twobadour takma adıyla da bilinen Anand Venkateswaran ile Metapurse fonunu işletiyor. Hem Sundaresan hem de Venkateswaran, Güney Hindistan eyaleti Tamil Nadu doğumlular.

Sundaresan ve Venkateswaran, şunlara da değindi:

“İsmimizi gizleyebilirdik, ancak Christie’s ile ortak basın bültenimize birkaç ipucu sunmaya karar verdik […] Amacımız, Kızılderililere ve beyaz olmayan insanlara onların da söz sahibi olabileceklerini, kripto sektörünün eşitlik sunan bir güç olduğunu göstermekti. Batı ile diğer bölgeler arasında mesafe kısalıyor. Özellikle de güney yükseliyor”

Benzer içerikler

Alibaba NFT Piyasası Kurdu

Gamze KARABULUT

eBay, Platformda NFT Satışına İzin Verdi

Gamze KARABULUT

Dogecoin ve Litecoin İkilisine Elon Musk ve Mark Cuban Sayesinde İlgili Artıyor!

Havvanur KÖSE

Yorum Yaz