Kripto Para Haberleri
Altcoin

“Ethereum 2.0’la Birlikte Bitcoin’i Geçebilir”

Ryan Watkins youtube’da yayınlanan bir röportajında, Ethereum 2.0 ve Proof of Stake revizyonu tamamlandığında lider altcoin ETH’nin, lider kripto para birimi BTC’yi geçebileceğini söyledi.

Fintech Today’e konuşan Ryan Watkins, Ethereum’un lide kripto para birimi Bitcoin’i bir gün geçeceğini söyledi fakat bunun hakkında bir zaman tahmininde bulunmadı. Konuşmasında Eth2 ve Proof of Stake’e geçişle birlikte Ethereum’un Bitcoin’den potansiyel olarak daha güvenilir hale gelebileceğini belirtti.

Şu anda Bitcoin’in değer saklama aracı olarak görülmesi sabit arzından kaynaklanıyor. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ise yaptığı açıklamada gelişmelerle birlikte Ethereum blockchaini üzerindeki yükseltmelerin Ether tokenlarını yok edeceğini veya yakacağını böylelikle Ethereum arzının azalacağını belirtti. Azalan arzla birlikte Bitcoin’den daha güvenli bir saklama aracı haline gelebileceğini söyledi.

“Ethereum azalan arzı ile daha istikrarlı bir saklama aracı haline gelebilir.”

Watkins, DeFi sektörü sayesinde Ethereum üzerinde inşa edilen ekonomiye ve Ethereum’un azalan arzıyla gelişecek yeni para politikasına dikkat çekti. Ethereum tabanlı merkeziyetsiz uygulamaların artmasıyla yeni yatırımcıların Bitcoin’den hızlı bir şekilde ETH tarafına geçebileceğini söyledi. Geçtiğimiz ekim ayında DeFi’ye artan ilgiyle birlikte Ethereumm da %400 oranında bir artış görülmüştü.

“Ethereum ekonomisi hem beşeri hem de hem de finansal sermaye olmak üzere zamanla o kadar çok sermaye çekecektir ki, bu da onu küresel ekonomide bir güç haline getirecektir.”

Ethereum’un Bitcoin’e göre gücünü ölçmek yapılan Blockchain Center’ın Flippening Endeks’ine göre Ethereum şu anda Bitcoin’in %65’i kadar güçlü. Endeks şubat ayında ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %72,32’ten buraya geriledi. Endekse göre Ethereum düğüm sayısı, işlem sayısı ve toplam işlem ücretleri ile zaten Bitcoin’i geride bırakmış durumda.

Benzer içerikler

Kangal Token %1570 Arttı!

alibertay

Kore Kripto Para Borsaları Güne Ceza Uyarısıyla Başladı

alibertay

Elon Musk’tan İlginç Dogecoin İsteği

Aykut YEZER

Yorum Yaz