Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Bitcoin’in Piyasa Değeri Üç Bankanın Toplam Değerini Solladı!

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta 60 bin doları görmekten başka başarıla da imza attı. Bitcoin’in piyasa değeri, dünyanın en büyük üç bankasının toplam değerini geride bıraktı.

Devasa Piyasa Değeri

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan $61.700’a ulaştığında, hali hazırda tüm kripto para piyasasının %60 değerine sahip olan Bitcoin’in piyasa değeri ise 1,15 trilyon dolara kadar çıkmıştı. JPMorgan, Çin Endüstri Ticaret Bankası ve Bank of America’nın toplam değeri ise 1,08 trilyon dolar değerinde.

Bitcoin’in geride bıraktığı tek dev onlar değil. Dünyanın en büyük ödeme ağları Visa ve Mastercard’ın toplamda 871 milyar dolar olan piyasa değeri Bitcoin’in oldukça gerisinde kaldı.

Rekor kırdıktan sonra hafif düzeltme yaşayarak $55.000 seviyelerinde seyreden Bitcoin’in güncel piyasa değeriyse yaklaşık 1,03 trilyon dolarlık bir değere sahip.

Piyasa değeri verilerini inceleyen zincir üstü analiz kaynağı Ecoinometrics, 13 Mart itibarıyla, Google’ı geride bırakmaya çok yaklaşan Bitcoin’in yatırım araçlarında tutulan altının yüzde 45’ine, toplam fiziksel altının ise yüzde 10’una denk geldiğini açıkladı.

Benzer içerikler

Tesla, Bitcoin Opsiyonunu Kaldırdı Samsung Bitcoin Özelliği Getirdi

Aykut YEZER

Ünlü Analist Sant Munakyan, Bitcoin (BTC) Fiyatındaki Düşüşü Yorumladı!

Havvanur KÖSE

Güçlü destek programı Bitcoin’i uyandırdı

Havvanur KÖSE

Yorum Yaz