Kripto Para Haberleri
Altcoin

Ripple Davada Ağırlığını Koymaya Çalışıyor

Ripple ve ABD’nin bir numaralı menkul kıymet regülatörü SEC arasındaki davada son dönemde birden çok yeni gelişme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’i temsil eden avukatı James K. Filan 13 Mart’ta Twitter üzerinden dava tarihlerini paylaşmıştı. Ripple’ın ilk başlarda geride kalıyor izlenimi vermesine rağmen şimdi ise geri dönüş yaptığı görülüyor.

“Bitcoin Ve Ethereum Araştırılmadı!”

Ripple, mahkemeye verdiği bir bildiride ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) önemli bazı evrakları beyan etmesini istedi. Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’i temsil eden avukatlar, SEC’nin kendiler tarafından seçilen belirli evrakları sergilediği ve gizli birkaç evrak daha evrak olduğunu açıkladı.

Ripple avukatları, SEC’nin benzer konulardan Bitcoin ve Ethereum hakkında bu kripto paraların menkul kıymet olmadığını belirtirken XRP için detaylı arama yapıldığına parmak bastı. XRP’ye oldukça benzediği belirtilen Bitcoin ve Ethereum için araştırma yapılmadığını belirten avukatlar, yapıldıysa bunlarla alakalı kanıt istedi.

SEC, BTC ve ETH’nin menkul kıymet olmadığını beyan etmişti. Ripple ise bu kararın hangi belgelere dayalı olarak alınan bir karar olduğunu sorguluyor. SEC, bu itiraza olumsuz yanıt vererek söz konusu talebin dava ile ilgisi olmadığını söyledi. Son sözü ise net olarak mahkeme söyleyecek.

Bu durumda Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet ilan edilme riski olmasa da XRP’nin kurtulma şansı artıyor olabilir. Eğer SEC, iki kripto para için benzer araştırma yapmadan sadece XRP üzerine yoğunlaştıysa bunun Ripple için kurtuluş yolu yaratabileceği düşünülüyor.

Benzer içerikler

eBay, Platformda NFT Satışına İzin Verdi

Gamze KARABULUT

XRP, Bir Günde %10 Geriledi!

Havvanur KÖSE

Ethereum DeFi Kullanıcısında %40 Kayıp, BSC’de %200 Artış

Aykut YEZER

Yorum Yaz