Kripto Para Haberleri
Altcoin

Antalya’da Kripto Parayla Tost Satışı

Antalya’nın Alanya ilçesinde yaklaşık 2 yıldır tost dükkanı işleten Ahmet Bağiçi, nakit ve kredi kartı ile satışın ardından son dönemde yaygınlaşan kripto para birimleriyle ödeme yöntemini hayata geçirdi.

Müşteriler, Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Waves gibi kripto paralarla ödeme yapabiliyor. Bu uygulamayla Alanya’da ilk ve Türkiye’de kurumsal firmalar dışında esnaf olarak tek olduğunu söyleyen Ahmet Bağiçi, müşterilerine ekstra bir ödeme kolaylığı sağladığını anlattı.

Bütün Kripto Paralarla Ödeme Yapmak Münkün

Son dönemde ülkemizde hızla yaygınlaşan kripto paralarla ilgili kendisinin de işletmesinin bir şeyler yapmasını düşünen Ahmet Bağiçi: “Son dönemde gündemde olan kripto paralarla ilgili bir şeyler yapmam gerektiğini düşündüm. O yüzden müşterilerime kripto paralarının hepsiyle ödeme imkanı sundum. Bu şekilde kendi kullandıkları borsadan ya da soğuk cüzdanlarından QR koduyla işletmemizin kripto para hesabına ödeme yapabiliyorlar” dedi.

“Olumlu Geri Dönüşler Alıyoruz”

Kripto para ile ödeme yöntemini geçirdikten sonra olumlu geri dönüşler aldığını söyleyen Bağiçi, Gençlerin kullanmaya başladığı kripto paralarla ilgili bu yaptığımız uygulama sonrası güzel tepkiler alıyoruz, daha da güzel tepkiler alacağımızı düşünüyoruz. İlerleyen dönemlerde kripto paraya ilginin artacağını düşünüyorum. Müşterilerimize ekstra bir ödeme seçeneği sunuyoruz” diye konuştu.

Herkesin ilk duyduğunda şaşırdığını, ancak çok beğendiğini de anlatan Bağiçi, şunları söyledi:

“İlk başta şaşırıyorlar sonra nasıl yapıldığını soruyorlar. Herhangi bir kripto para borsası kullanıyorlarsa onunla ödeme yapan arkadaşlarım oluyor. Tepkiler güzel, biz de memnunuz. En azından ilgi çekmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

Ahmet Bağiçi Kripto Parayla Satış Yapan İlk Esnaf Değil!

Kahramanmaraş’ta gözleme yaparak yaşımını sürdüren girişimci Sevim Karadaş, kripto paranın popülerliğinin ve kripto para ile ödemenin artması üzerine satışlarında dijital para kullanmaya başlamıştı.

Benzer içerikler

Cardano (ADA) Kurucusu Charles Hoskinson, Yasak Uygulanacak Mı sorusunu yanıtladı!

Havvanur KÖSE

Vitalik Buterin 6,7 Milyar Dolarlık Shiba Coin Yaktı!

Gamze KARABULUT

NFT, Ağustos Ayında Rekor Satışa İmza Attı

Aykut YEZER

Yorum Yaz