Kripto Para Haberleri
Altcoin

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kripto Para Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 Mart 2021 tarihinde açıkladığı ekonomi reform paketinde kripto paralara da değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dijital para konusu için altyapı oluşturacak adımlar attıklarını dile getirdi. Erdoğan, dijital paralar hakkında düzenlemelerden bahsederek, şunları söyledi:

“Teknolojik ve hukuki altyapısını oluşturacak adımlar atıyoruz.”

Son dönemde gündeme oturan kripto paralara vergi söylentilerine de noktayı koyan Cumhurbaşkanı, “Türkiye dijital vergi dairesi uygulamasını başlatıyoruz. Dijital vergi asistanı sistemini devreye alıyoruz. Çifte vergilendirmeyi önleme anlaşmalarını revize ediyoruz” ifadelerine kullandı.

Kripto Para Kullanımında Avrupa’da Bir Dünyada Dördüncü Sıradayız

Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum) tarafından yapılan araştırmaya göre, Dünyanın en büyük 74 ekonomisini kapsayan araştırmada, en çok kripto para kullanan ülkeler arasında Türkiye yüzde 16 ile dünyada 4’üncü, Avrupa’da ise ilk sırada yer aldı.

Kripto para kullanımında ilk 3 sırayı ise Nijerya, Vietnam ve Filipinler aldı. Nijerya %33 kullanım oranıyla ilk sırada, Filipinler %20 kullanım oranıyla ikinci sırada, Filipinler %20 kullanım oranıyla üçüncü sırada.

Bitcoin tarafından yapılan açıklamada, Filipinler Merkez Bankası’nın “havala ve transfer şirketleri” olarak çalışmak için birkaç kripto borsasını onayladığı açıklandı.

Amerika merkezli banka Union Bank da ayrıca Filipinlerin önemli şehirlerinden Makati’de, kripto para birimlerinin ülkede nasıl önem kazandığını gösteren Bitcoin ATM’si kurdu.

Bir Türk Kripto Parası KANGAL

Kangal Token (KANGAL): Dört adet Türk yazılımcı ve tasarımcının bir araya gelip oluşturduğu bir “internet meme tokenı” olma özelliği taşıyan KANGAL, 6 Mart 2021 tarihinde %1570’lik bir büyüme yaparak CoinMarketCap verilerine göre $0.000004’dan $0,000046 değerine kadar yükseldi. Şu an sadece “CoinGecko” tarafından listelenmiş durumda. Yazının yazıldığı saat itibariyle ise $0,0000318 değerinde bulunuyor.

Benzer içerikler

Alibaba NFT Piyasası Kurdu

Gamze KARABULUT

Elon Musk, 2019’dan Beri Dogecoin Ekibiyle Çalışıyor

Aykut YEZER

Elon Musk : Dogecoin Bitcoin’i Şu Şartlarla Geçer!

Gamze KARABULUT

Yorum Yaz