Kripto Para Haberleri
Altcoin

Ripple’ın Dava Tarihleri Belli Oldu

Aralık 2020 içerisinde Ripple’a karşı açılan menkul kıymet davasının ilk duruşması beklendiği gibi gitmedi. XRP yatırımcılarının büyük bir kısmı bu duruşmada önemli bir sonuç elde edilmesini beklerken uzmanlar bunun sadece formalite olduğunu vurguladı.

Ripple ve SEC arasındaki davanın ön duruşması 22 Şubat 2021’de görülmüştü. Şimdiyse, dava için bir sonraki önemli tarihler duyuruldu.

Ripple eski CEO’su Chris Larsen ve şimdiki CEO’su Brad Garlinghouse’ı temsil eden avukat James K. Filan, Ripple ve SEC arasında tarih konusunda anlaşma sağlandığını açıkladı. Twitter üzerinden duyuru yapan Filan’ın gönderisinde ki anlaşmaya göre XRP yatırımcılarının dava ile ilgili takip edecekleri 3 önemli tarih var.

Filan’ın paylaşımına göre dava tarihleri ve içerikleri şu şekilde:

12 Nisan 2021: Davalı (Ripple ve yöneticiler) tarafın açılış konuşması için son tarih.

14 Mayıs 2021: Davacı (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) tarafın karşı konuşma yapması için son tarih.

4 Haziran 2021: Savunma (Ripple ve Yöneticiler) tarafından SEC’in son yorumlarına cevap vermesi için son tarih.

SEC’in suçlama yaptığı 22 Aralık 2020 tarihinden beri Ripple çeşitli zararlar gördü. ABD merkezli bir çok borsa, XRP’yi listeden çıkardı. ABD dışı borsalar Amerika ile trade yapma yasağı getirdi. Sınır ötesi işlemler için XRP ile anlaşan Moneygram gibi bazı kurumsal müşteriler, Ripple ile anlaşmalarını sonlandırdı.

Dava süreci bu tarihlerle sınırlı kalmayabilir. Davalar her zaman planlandığı gibi gitmeyebilir ve bazen çok daha erken sonuçlandırılabilir. Tabi tam tersi durum gerçekleşip dava temyiz sürecine kadar gidip süre daha da uzayabilir. Bu tarihleri ise sadece açılış konuşmalarının yapılacağı zamanlar olduğu görülmekte.

Benzer içerikler

SEC İle Savaşı Devam Eden Ripple’dan Dev XRP Hareketi

Aykut YEZER

Manchester City Socios Taraftar Tokenlarına Eklendi!

Havvanur KÖSE

Çin Halk Bankası: Bitcoin üzerindeki değişiklikler Dijital Yuan’ı etkiliyor!

Havvanur KÖSE

Yorum Yaz