Kripto Para Haberleri
Altcoin

Altın Savunucusu Peter Schiff’den NFT ve Ethereum Eleştirisi!

Ünlü yatırımcı ve Bitcoin (BTC) eleştirmeni Peter Schiff, gelişmekte olan Non-Fungible Token (NFT) ve Ethereum (ETH)’u bir tweet atarak eleştiri bombardımanına tuttu. Schiff, görüşünü açıklayabilmek için küçük bir hikaye bile anlattı.

“Ethereum ve NFT Fiyatları Çok Yüksek”

Schiff’e göre NFT ve ETH “aşırı fiyatlandırılmış”. Kendisine göre bu yüksek fiyat olayı eski bir şakayı andırıyor:

“ETHEREUM VE NFT TRADER’LARI, KÖPEKLERİNİ 10.000 DOLARA SATMAYA ÇALIŞAN BİR EVCİL HAYVAN SAHİBİNE BENZİYOR. BU SIRADA, BU KADAR PAHALI BİR ŞEKİLDE EVCİL HAYVAN SATIN ALIMINA İLGİ YOK. SONUÇ OLARAK KÖPEK SATICISI, KÖPEĞİNİ 5.000 DOLARLIK İKİ KEDİ İLE DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA KALIR.”

Schiff’in uzun vadeli rakibi, Bitcoin (BTC) evanjelisti ve What Bitcoin Did podcast’inin sunucusu Peter McCormack bile bu durumu komik buldu.

NFT Çılgınlığı Durmak Bilmiyor

NFT’ler, bazı değerli özelliklere sahip benzersiz blockchain tabanlı varlıklardır. Tipik olarak, bu kavram, bilginin “tokenize edilmesi” için kullanılır. Bunların arasında sanat eserleri, metinler ve hatta anlar bile bulunabilir.

Geçtiğimiz aylarda internetin popüler GIF’i “Nyan Cat” 600 Ethereum (ETH) karşılığında, o zamanki ETH değerine göre 600 Bin dolar gibi bir fiyata alıcı bulunmuştu. Kimin tarafından alındığı bilinmemesine karşılık, Nyan Cat yaratıcı NFT furyası hakkında şu sözleri söylemişti:

“Meme ekonomisinin kapısını araladığıma sevindim, kripto sektöründe hala yeniyim. Fakat potansiyeli görebiliyorum ve ihtiyaç duyduğumuz şeyin tam da bu olduğunu biliyorum.”

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in ilk attığı tweet 2.5 Milyon dolar değerine karşılık gelen, yaklaşık 1630 Etherum’a geçtiğimiz haftalarda satıldı. Satışa çıkarılan tek tweet bu da değil. Binance kurucu CEO’su Changpeng Zhao, Tesla CEO’su Elon Musk gibi birçok ünlü ismin kripto para dünyasıya ilgili attığı tweetler satılmaya, fiyatları artmaya devam ediyor.

Benzer içerikler

Vitalik Buterin 6,7 Milyar Dolarlık Shiba Coin Yaktı!

Gamze KARABULUT

Çıkardığı Gazı NFT Olarak 85 Dolara Sattı

Aykut YEZER

Ethereum Tabanlı Futbol Platformu ile Ortaklık Kuran Galatasaray, Sanal Takımlara Eklendi!

Havvanur KÖSE

Yorum Yaz