Kripto Para Haberleri
Altcoin

SEC İle Savaşı Devam Eden Ripple’dan Dev XRP Hareketi

Büyük miktarlarda XRP el değiştirmeye devam ederken Ripple’ın kurucuları ve SEC arasındaki yasal süreç henüz sonuçlanmadı. Son 24 saatte Chris Larsen ile bazı kripto borsaları arasında yaklaşık 136 milyon XRP alışverişi gerçekleşti.

Whale Alert’in verilerine göre, kripto para alışveriş ortamı Uphold, FundingWallet1 ismindeki Larsen tarafından etkinleştirilen cüzdana yaklaşık olarak 19 milyon XRP transfer etti. Bu işlemden sonra Ripple kurucu ortağı 74 milyonu geçen XRP’yi diğer cüzdanlara paylaştırdı.

Şubat ayını takiben eden süre boyunca eski Ripple CTO’su Jed McCaleb, Tacostand cüzdanından hayli yüklü miktarlarda XRP taşıdı.

Ripple ve SEC’in arasındaki yasal savaş başladığından beri XRP dalgalı sularda. Fiyatı yaklaşık $0,44’a piyasada olduğu halde son 24 saatte XRP $0,43 ile $0,47 sularında hareket ediyor. Yazının yazıldığı saat itibariyle son 24 saatte fiyatı da %1,07 düşmüş bulunmakta. Şirket yeni projelerle de ilgilenmeye devam ediyor. Son zamanlarda duyurduğu pilot proje, ödeme protokolü firması ve merkez bankaları için XRP defterinin özel bir modelini sağlamayı amaçlıyor. Sonraki zamanlarda bankalar Ripple teknolojisini dijital para birimlerini düzenlemek ve yönetmek için kullanabilir. Bir raporda CPA Australia, Fransa merkez bankasının Ripple’ı dijital Euro için muhtemel bir platform olarak düşündüğünü açıkladı.

 Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenleyiciler, şirketler ve kurucu ortakları aleyhindeki savları konusunda duruşunu bozmamaya kararlı. SEC firma ile uzlaşmaya varmayı reddediyor.

Benzer içerikler

NFT, Ağustos Ayında Rekor Satışa İmza Attı

Aykut YEZER

Goldman Sachs: “Ethereum Bitcoin’i Geçebilir”

Gamze KARABULUT

Ripple (XRP) Ve MoneyGram Yollarını Ayırdıklarını Duyurdu!

Aykut YEZER

Yorum Yaz