Kripto Para Haberleri
Altcoin

Ethereum Madencileri Ayaklandı!

Yaz aylarında harekete geçmesi planlanan EIP-1559 güncellemesini, ethereum madencilerinin bazıları tarafından protesto edilmesi bekleniyor.

Ethereum üzerinden yapılan işlemlerin maliyetleri son derece yüksek. Ethereum geliştiricileri bu konuda iyileştirmek için güncelleme yapmak isterken, bazı Ethereum madencileri bu iyileştirmelere olumlu bakmıyor. Bunun sebebi Ethereum madencilerinin gelirlerindeki yüksek düşüş. Bu düşüşün yüzde 50’ye varabileceği düşünülüyor.

Açık arttırmaya bağlı olan Ethereum güncelleme ile beraber işlem ücreti yakım mekanizması ve sabit ücret ile işlemlere başlarken, madenci gelirlerinde yüksek bir düşüş olacağı öngörülüyor.

Ethereum madencileri güncellemeyle ilgili tepkilerini aktarabilmek için 1 Nisan’da 51 saat süresince hash güçlerini Ethereum havuzunda aktaracak. Bu protestonun yüzde 51’lik hash gücüne ulaşabileceğini düşünülüyor, bu durum proof of work algoritmasıyla ile işlem gören Ethereum için ciddi bir tehlike oluşturuyor.

Eğer protesto amacına ulaşıp hash oranı yüzde 51’e çıkarsa, madenciler Ethereum ağında değişiklik yapabilecek. Bu protestonun temel amacını, güncelleme sonrası madenciler için çok önemli olan teşviğin ortadan kalkması şeklinde açıklanıyor.

Benzer içerikler

Tesla, Dogecoin ile Satış Yapacak Mı ?

Aykut YEZER

Emilie Choi: Kripto Paralar Cep Telefonlarının İlk Günleri Gibi

Gamze KARABULUT

Ripple (XRP), Lykke Borsasında Relist Ediliyor!

Aykut YEZER

Yorum Yaz