Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Bitcoin Artık Konaklama Sektöründe de Kullanılabilecek

ABD merkezli elit otel markası Kessler Collectin, Bitcoin ve bir çok kripto para biriminin artık konaklama ücretlerinin ödenmesinde kullanılabileceğini açıkladı.

9 Mart 2021 tarihinde paylaşılan basın açıklamasına göre elit otel zinciri, kripto para ödemelerini kabul etmek için kripto ödeme ağ geçici hizmeti sağlayan BitPay ile ortalık kurdu.

Bitcoin dişinde kabul edilecek kripto paralar arasında Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) yer alırken; USD Coin (USDC), Paxos Standard (PAX), Binance USD (BUSD) ve Gemini Dollar (GUSD) isimli StableCoinlere de destek veriliyor. Şirketin finans müdürü Fravy Collazo’ya göre kripto para iile ödemeyi kabul etmek, dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerine üzerindeki “forex” yükününün azalmasını sağlayacak. Bu konu hakkında şirket CEO’su Richard Kessler de şu cümleleri ekledi:

“Bu gelişme, konaklama sektöründeki en yenilikçi konseptlerden biri. Kripto para biriminin kesinlikle kabul göreceğine inanıyorum ve BitPay ile ortaklığımız ödeme sürecinde daha fazla seçenek sunmamızı sağlıyor.”

Kripto parayı yavaş yavaş hayatımızın her yerinde görmeye başlıyoruz. Havayollarında, seyahat acentlerinde, turizmde hatta sağlık sektöründe bile kripto para ile ödeme kabul görmeye başladı.

Dünyayı etkisine alan Covid19 virüsün seyahat üzerinde etkisi, bütün sektörleri dijitalleşme ve temassız ödeme yöntemlerine öncelik vermesine sebep oldu. Bundan ötürü kripto paranın benimsenmesi hızlandı ve hayatımızdaki yeri gün geçtikçe büyüyor.

Benzer içerikler

MicroStrategy, Bitcoin Alımını Sürdürüyor

Aykut YEZER

Binance Haberleri Bitcoin Yükselişini Etkilemedi

Gamze KARABULUT

Bitcoin’den Yeni Rekor!

Aykut YEZER

Yorum Yaz