Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Goldman Sachs COO’su ve Başkanı John Waldron Dijital Paralarda Patlama Bekliyor

Goldman Sachs COO’su ve başkanı John Waldron, bankasını kullanan müşterilerin Bitcoin’e yönelik ilgi ve taleplerinin arttığını, banka Bitcoin’e sıcak baktığını söylerek ilerleyen zamanlar için oluşturulan planlarda Bitcoin’in de yeri olduğunu açıkladı. Bitcoin şimdilik “değerlendirme” aşamasında.

Çarşamba günü Reuters’e konuşan John Waldron, 2018 yılında Bitcoin için kurulup sonradan kapatılan masanının bu ay tekrar çalışmalara başladığını açıkladı.

Bitcoin’e Balep Gün Geçtikçe Artıyor

John Waldron, çarşamba gününki konuşmasında Goldman Sachs müşterilerinin gün geçtikçe Bitcoin’e olan “taleplerinin arttığını” söyledi. Banka taleplerin yoğunluğunu ölçmek için bir anket çalışması yaptı. Bu anket çalışmasına 280 müşteri katıldı. Anketin sonucuna göre müşterilerin %40’ı kripto para piyasasına giriş yaptığı öğrenildi.

Müşterileri için digital varlık saklayabilen Amerikan bankaları, bu işlemi SEC’ye tabii olacak şekilde yapıyor. Goldman Sachs COO’su, banka olarak müşterilere regülasyonlara bağlı olarak hizmet ettiğini, alım-satım kısmında bazı belirsizlikler bulunmasını “ inceleme ve değerlendirme aşamasında olduğunu” söyledi.

Dijital Paralarda “Patlama” Bekleniyor

Waldron, bu tür paraların pandemi sonrası dönemde daha yaygın olarak kullanılmaya başladığıni söyledi. Yasal olarak dijital paraların ne durumda olduğu hakkında regülatör ve merkez bankaları ile görüşmeler yaptığını da ekledi.

Online ticarette dijital paranın özellikle artığını gören isim, bu kullanımların artmasını hatta bir “patlama” beklediğini dile getirdi.

Benzer içerikler

Bitcoin Balina Hareketi

Aykut YEZER

Yatırımcılara 5.2 Milyon Getiriyi 10 Yılda Sağlayan Bitcoin, CAGR Verileri İle Karşınızda!

Havvanur KÖSE

MicroStrategy, Bitcoin Portföyünü Büyütmeye Devam Ediyor!

Aykut YEZER

Yorum Yaz