Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Real Vision CEO’su Raoul Pal: “Kripto Para Piyasasının Değeri 100 Trilyon Dolar Olacak”

Eski Goldman Sachs yöntecilerinden, Real Vision CEO’su Raoul Pal, mevcut kripto para piyasa değerinin 100 trilyon dolara kadar çıkacağını, bu potansiyele sahip olduğunu düşünüyor.

Kripto para borsası, Salı gününe güçlü bir yükseliş ivmesiyle başladı. Bitcoin’in piyasa değeri yazı yazıldığı itibariyle tüm piyasanın %60,27’sini oluşturarak yeniden 1 triyon doların üzerine çıkarkan, tüm kripto piyasasının değeri ise 1.70 trilyon dolara ulaştı.

Real Vision CEO’su Raoul Pal 7 Mart’ta Twitter üzerinden bir flood oluşturdu. Piyasanın çok daha büyük bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.

7 Mart’ta geleneksel finans ve iş dünyasından önemli kişilerin kripto paralara bakış açısını ele alan Pal, bu kişilerin kripto fiyatlarının ilerleyen zamanlarda geri döneceğini varsaydığını ve piyasayı bir balon olarak gördüklerini ile sürdü.

Pal’a göre zaman içinde bazı projeler başarısız olsa da , birçok projenin zaman içinde “network effects” (ağ etkisi) oluşturduğunu düşünüyor:

“Bu düşünce yapısıyla, zaman içinde her şey sıfıra dönebilir. Fakat şu noktayı kaçırıyorlar: Bazı, hatta birçok proje başarısız olsa bile, diğer birçok proje zamanla gerçek anlamda ağ etkisi inşa ediyor.”

Pal, insanların değişimden korktuğunu, zaman içinde değişimlerin güven kazanacağını ve kabul göreceğini düşünüyor. Pal’a göre dijital varlıklarına eski iş modelllerini zaman içinde hatta internetin kendisinden büyük çapta ortadan kaldıracağını ileriye sürdü.

Raoul Pal, dijital varlık devriminin internetin aksine en iyi yanının da, herkes tarafından kolaylık ulaşılabilmesi ve buraya ulaşmak için önünde hiçbir engel olmaması. Pal, bu devrimin eninde sonunda astronomik boyutlara ulaşacağını düşünüyor:

“Bu alan günümüzdeki gibi 1,6 trilyon dolar değerinde kalmayacak, nihayetinde yüzlerce trilyon dolarlık bir ekosisteme evrilecek. Değişimi ister kabul ister inkar edin, inovasyonun hızı katlanarak artarken en azından bunu anlamayı kendinize borçlusunuz…”

Benzer içerikler

Tesla, Bitcoin ile Ödeme Opsiyonunu Askıya Aldı Kriptolar Kırmızıya Büründü

Aykut YEZER

Elon Musk: “Bitcoin İle Tesla Alabileceksiniz”

Aykut YEZER

Goldman Sachs, Bitcoin Vadeli İşlemlerini Hizmete Sunacak

alibertay

Yorum Yaz