Kripto Para Haberleri
Altcoin

Ethereum DeFi Kullanıcısında %40 Kayıp, BSC’de %200 Artış

DappRadar verilerine göre Ethereum merkeziyetsiz finans piyasasında ki aktif cüzdan sayısı, önemli bir düşüş yaşadı. Ethereum’da ki aktif DeFi cüzdan sayısı, Şubat ayı ortasından itibaren %40 a yakın azalma yaşadı.

Çok yüksek olan Ethereum Gas ücretleri düşüş yaşamış olsa da, son haftalarda ağın işlem ücretlerinin rekor sevilere çıkmış olması, DeFi kullanıcı istatistiklerini olumsuz yönde etkilemiş gibi gözüküyor.

Büyük DeFi protokollerinde Synthetix’in 24 saatllik aktif kullanı sayısında %10, Curve’ün aktif kullanıcı sayısında ise %15 azalma gözlendi.

Uniswap ve 1inh gibi popüler merkeziyetsiz borsalar, geçtiğimiz ay kullanıcı yağmuruna tutuldular. DappRadar verilerine göre son 30 gün içerisinde Uniswap kullanıcı sayısında %22, 1inch ise %35 büyüdü.

Ethereum tabanlı DeFi kullanıcı kaybederken, Binance Smart Chain(BSC)’in kullanıcı sayısında artış gözlemleniyor. BSX tabanlı öncü merkeziyetsiz borsa PancakeSwap’ın kullanıcı taban, geçtiğimiz ay %200 artış gösterdi

Ethereum DeFi kullanıcı sayısı azalsa da, Non Fungible Token (NFT) piyasası bu durumdan etkilenmemiş gözüküyor. OpenSea ve Rarible gibi NFT Pazarları, geçtiğimiz ay bu zamana kadar ki en büyük kullanıcı sayısı artışını kaydetti.

BSC kullanıcı sayısını önemli ölçüde arttırmış olsa da, Ethereum kadar çeşitliliğe sahip değil. Ethereum destekçileri, Temmuz ayında gerçekleştirileceği düşünülen EIP-1559 gas revizyonunu bekliyorlar.

Benzer içerikler

Kangal Token CoinGecko’da Listelendi

alibertay

XRP, Bir Günde %10 Geriledi!

Havvanur KÖSE

Golem (GLM) Şubat Ayında 3 Kat Arttı

alibertay

Yorum Yaz