Kripto Para Haberleri
Genel

Kahramanmaraş’ta Bitcoin’le Gözleme Satışı

Bir T24 haberine göre, Kahramanmaraş’ta gözleme yaparak yaşımını sürdüren girişimci Sevim Karadaş (39), kripto paranın popülerliğinin ve kripto para ile ödemenin artması üzerine satışlarında dijital para kullanmaya başladı. Ödemeyi karekod üzerinden alan Karadaş, yoğun ilgi gördüklerini söyledi.

Ödemeyi cep telefonundaki uygulamadan karekodu açarak alan Sevim Karadaş, kazandığı parann direkt kendi hesabına geçtiğini ve bu şekilde aynı zamanda yatırım yaptığını söyledi. Satışı sadece Bitcoin ile değil farklı kripto paralar ile de yaptığını söylen Karadaş, gördüğünü ilgiden de memnun.

Karadaş son olarak şöyle konuştu:

“6 senedir bu işi yapıyorum. Bazlama ve gözleme yapıyoruz. Pandemi dolayısıyla işlerimizin azalması nedeniyle yenilik arayışına girmeye başladım. Çevremde dijital paraya olan ilginin çoğalmasından dolayı işletme olarak dijital parayla ödemeye geçtik. Bu yeni akıma biz de ayak uydurduk. Gayet güzel satışlarımız var, bu uygulama da yoğun ilgi gördü. Günlük dijital paranın kuruna göre satış yapıyoruz. Mesela bazlama 7,5 lira, o günkü dijital paranın kuru 7,5 liranın karşılığına denk gelen ücret ile satış yapıyoruz. Siparişlerde de dijital parayla ödeme kolaylığı olduğunu da söylüyorum. Bildiğim kadarıyla dijital parayla satış yapan firma olarak biz ilkiz ve satışlarımızı bu şekilde deva ettiriyoruz.”

Haberin Kaynağı:

https://t24.com.tr/foto-haber/kahramanmaras-taki-kadin-girisimci-bitcoin-le-gozleme-satiyor,11375

Yorum Yaz