Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Güçlü destek programı Bitcoin’i uyandırdı

On-chain kripto analiz firması Glassnode, 2020’nin son aylarında Bitcoin’in (BTC) 11.000 doların üstünde seyretmesinden bu yana en yüksek on-chain desteğinin, yaklaşık değeri 47.000 dolar olan on-chain desteği olduğunu açıkladı.

Ortada güçlü bir destek söz konusu: 47.000 Dolar

Glassnode 8 Mart tarihinde on-chain üzerine bir rapor yayınladı. Bu raporda 45.000 dolara kadar düşen BTC 45.500 dolar ve 50.900 dolar arasında işlem gördü, ortalama 1.2 milyon Bitcoin ise on- chain olarak hareket etti.

Rapor yazarları bu sözlerine ek olarak Bitcoin’in düşme eğiliminin devam ettiğini, 32.500 BTC’nin geçtiğimiz hafta merkezi platformdan çekildiğini söyledi.

Glassnode CTO’su Rafael Schultze- Kraft, on-chain tarafındaki bu artışın satıcıların paralarını borsalara aktarmak için yaptığı yarışlardan etkilebileceğini söyledi.

Bitcoin güne hızlı başladı

BTC fiyat hareketliliğinde oldukça iyi bir güne başladı. 47.000 dolar civarındaki güçlü destek BTC hareketliliğini arttırarak 54.000 dolar üstüne çıkmasını sağladı. İlerleyen dönemlerde BTC’nin ilk hedefinin 55.000 dolar olacağını, daha sonra rekorlara koşarak 60.000 dolara doğru ilerleyeceği düşünülüyor.

Analistlerin geneli bu hareketliliğe olumlu bakıyor ve Glassnode tespitinin BTC yükselişinin sinyali olabileceğini düşünüyor.

Benzer içerikler

Elon Musk, Bitcoin Madenciliği İşine Girebilir

Gamze KARABULUT

Bitcoin’i Yüzde 1 Yukarı Taşımak İçin Kaç Dolar Gerekli ?

Aykut YEZER

Goldman Sacks Bitcoin (BTC) Yatırım Fonu Kuruyor!

Havvanur KÖSE

Yorum Yaz