Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Curv girişimini satın alan PayPal yeni girişimlere yelken açıyor!

Ödeme hizmet sağlayıcısı Paypal, merkezi İsrail olan kripto para hizmeti sağlayan Curv girişimini satın aldı.

Paypal, geçtiğimiz günlerde dijital varlıkları ve kripto parayı destekleme kararı aldı. Hizmetlerini genişletmeyi amaçlayan şirket bu satın almanın sebeplerini belirtti. Anlaşmanın tutarı hakkında fikir beyan etmeyen kuruluş, satın alma sürecinin 2021’in üçüncü çeyreğinden önce biteceğini vurguladı.

Curv girişiminin 200 ile 300 milyon dolar arasında satılabileceği ifadelerini, merkezi İsrail olan medya kurulusu Calcalist açıkladı. CNBC aracılığıyla yapılan haberde “anlaşmanın 200 milyon dolardan az olabileceği” ifadeleri yer aldı.

Paypal blockchain ve kripto para bölümü genel müdürü ve başkan yardımcısı Jose Fernandez da Ponte “Curv ekibiyle birçok görüşme yaptık, bu görüşmeler neticesinde olumlu izlenimler oluşturduk. Ekibin teknik yeteneklerinden, son birkaç yıl içerisinde geliştirdikleri teknolojilerden ve girişimci ruhlarından etkilendik. Paypal olarak bu şirketi almaktaki amacımız daha kapsayıcı bir finansal ekosistem oluşturma ve gelecek yönelimimizi teknolojiye yatırım ve yetenek.”

Curv girişimi, Ekim 2020’de Curv girişiminin 2021 yılından sonra kripto parala birimlerinin alışveriş yaparken de kullanılabileceğini duyurdu. Paypal Amerika Birleşik Devletleri sınırları içinde şu an sadece kripto para alım satım işlemleri için kullanılıyor. Yakın zamanda Birleşik Krallık sınırlarına genişleyerek o böylelerde de işlem yapabilmek için çalışmalar sürüyor.

Paypal hisseleri geçtiğimiz mart ayında 273,63 dolardan 230,57 dolara, yani toplam hisselerin yüzde 15’inden daha fazla düşüş gösterdi.

Benzer içerikler

Stanley Druckenmiller: “Doların Yerini Kripto Tabanlı Bir Sistem Alabilir”

Gamze KARABULUT

HSBC, MicroStrategy Fonlarını Kara Listeye Aldı

Aykut YEZER

Cengiz Ünder, Sponsorluk Anlaşması Ödemesinin Üçte İkisini Bitcoin İle Alıcak

Aykut YEZER

Yorum Yaz