Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Bitcoin Yatırım Kervanına Norveçli Şirket Aker ASA da Katıldı

Norveç merkezli ve çok uluslu dev firma Aker ASA da Bitcoin kervanına katıldı. Aker ASA’nın sahibi milyarder Kjell Inge Røkke, yeni yatırım kuruluşu Seetee’yi tanıttı.

Petrol Milyarderi Røkke, kripto paralara yatırım yapma sebebini finansal endüstrisinin ve merkez bankasının karşılaştığı bozulmaya karşı en iyi yatırım aracı olduğunu düşündüğünden dolayı, Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı.

Nedir bu “Seetee” ?

Seetee, Norveç devi Aker’in kripto para birimlerine odaklanan alt şirketi. Şirket bu varlıkla, Bitcoin’e 58 Milyon Dolar değerinde yatırım yaptı. Bitcoin yatırımlarını daha da ileriye götüreceklerini, fonlarını “önemli ölçüde” arttırmayı planladıklarını açıkladı.

Seetee’nin web sitesinde Røkke’nin şu açıklamaları yer alıyor :

“Bitcoin çok değer kaybedebilir ama aynı zamanda yeni bir parasal mimarinin çekirdeği de olabilir.”

“Bitcoin’in bir gün milyonlarca dolar değerinde olması akıl almaz derecede.”

 “Bitcoin hakkında en çok bilgiye sahip insanlar, Bitcoin’in gelecekteki başarısının neredeyse kaçınılmaz olduğuna inanıyor”

Bitcoin altında bir çok proje geliştirmeyi düşünen Seetee, kripto para piyasasında önde gelen oyuncularıyla ortaklık kurmayı hedeflediğini belirtti. Seetee, bu açıklamadan sonra blockchain teknoloji firması Blocksteam ile de bir ortaklık yaptığını duyurdu.

Şirket, Blockstream’e ve özellikle de CEO’su Adam Back’e, Bitcoin öncüsü Hashcash’i geliştirdiği için büyük güven duyduklarını söyledi.

Benzer içerikler

Güçlü destek programı Bitcoin’i uyandırdı

Havvanur KÖSE

Tom Lee: “Bitcoin’de Hedef 100.000 Dolar”

Aykut YEZER

Bitcoin ETF’yi Onaylayan Brezilya, QBTC11 Hisse Senedi Sembolü Kullanıyor!

Havvanur KÖSE

Yorum Yaz