Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Bitcoin (BTC), ABD’de Açık Arttırmada Satılacak!

Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletlerinde ilginç bir açık arttırma gerçekleşti. Ford, Dodge ve Chevrolet marka araçlara ek olarak depolama konteynırı ve kullanılamayacak durumda bir traktör, açık arttırma ile satıldı. Bu açık arttırmayı diğerlerinden ayıran şey ise $38.000 değinde Bitcoin’in de açık arttırmayla satılmış olması.

Amerikalı yetkililer genellikle fazla olan federal ekipmanları halka bu şekilde açık arttırma yaparak satıyor. ABD’nin 8 Mart 2021 pazartesi günü başlayan açık arttırmasında birkaç ekipmana ek olarak 0,7601 Bitcoin(BTC)’in de saçık arttırmada satıldığı görüldü. Yetkililer Bitcoin’in kaynağının neresi olduğunu ve neden fazla olduğunu açıklamadı

Bu Açık Arttırmada Satılan İlk Bitcoin (BTC) Değil

2014 Yılında Amerika tarafından 30.000 Bitcoin aynı bu şekilde açık arttıma ile satılmıştı. Silkroad (bir tür MMORPG oyun) platformunu kapatan ve kurucunun Bitcoinlerine el koyan hükümetin yaptığı açık arttırmayı Tim Draper kazandı. Draper, açık arttırma usulü ile aldığı 30.000 Bitcoin’den an itibariyle milyonlarca dolar kar elde etti.

2014 yılında satılan 30.000 Bitcoin’in değeri o gün yaklaşık olarak 19 milyon dolar değerindeyken günümüze 1,55 milyar dolar değerinde. Bu açık arttırmanın kazananı Tim Draper ise artık sektörün tanınan isimlerinden birisi.

ABD pazartesi günü başlattığı açık arttırmanın 17 Mart tarihine kadar süreceğini açıkladı.

Benzer içerikler

Bitcoin Madencileri Satışı Durdurdu! Birikim Zamanı

alibertay

Dünyanın En Büyük Fonunun Sahibi: “Bitcoin Yasaklanabilir”

Aykut YEZER

Bitcoin Madenciliğine 150 Milyon Dolarlık Yatırım!

Aykut YEZER

Yorum Yaz